63-latek pędził po Czosnowie z prędkością 106 km/h

2018-09-17 10:36:15 (ost. akt: 2018-09-17 10:39:17)

Autor zdjęcia: KPP NML

Po raz kolejny funkcjonariusze z ogniwa ruchu drogowego dyscyplinowali kierowcę, który za mocno docisnął pedał gazu w terenie zabudowanym. Tym razem policyjna kontrola wykazała, że 63-latek pędził po Czosnowie z prędkością 106 km/h.
14 września po godz. 07:00 w Czosnowie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli nadjeżdżającego kierowcę, który pomimo terenu zabudowanego jechał z prędkością 106 km/h. Chwilę później 63-latek pożegnał się ze swoim prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci wciąż przypominają, że prędkość należy do głównych przyczyn wypadków drogowych. Najmniejszy błąd za kierownicą może przynieść tragiczne skutki, nie tylko dla siebie, ale i innych podróżujących. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym grozi mandat karny od 400 do 500 zł, 10 punktów karnych oraz zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci przypominają !
Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Ustawy Prawo o ruchu drogowym policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:
a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (…).


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna