W Olsztynie trwa Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa [ZDJĘCIA, VIDEO]

2018-09-15 16:21:42(ost. akt: 2018-09-15 16:24:06)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W sobotę (15 września) w Olsztynie rozpoczął się dwudniowy Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa. To impreza nie tylko dla dorosłych smakoszy, bo również dla dzieci.
Na gości festiwalu czekają konkursy. Wiele z nich przygotowano właśnie z myślą o dzieciach. Przykładem może być akcja Boso przez mleczną krainę. Praktycznie każde z nich wyjdzie z drobną nagrodą. W niedzielę podczas Śniadaniowych Impresji wystąpi Bartek Kwiecień, zwycięzca II edycji programu „MasterChefJunior”.

Na festiwalu, nie zabrakło przedstawicieli firm mleczarskich z całej Polski. Nie tylko przedstawiciele handlowi, ale nawet serowarzy, z którymi można porozmawiać. Po raz pierwszy na festiwalu zagoszczą również wystawcy z zagranicy. Podczas wydarzenia można również spróbować i kupić wino pochodzące z partnerskiego miasta Olsztyna

Ludzie, którzy wymyślili festiwal, to, oprócz profesora Bogusława Staniewskiego, kierownik Katedry Mleczarstwa i Zarządzania Jakością UWM, także dr Maria Czerniewicz, dr Tadeusz Płodzień i dr Józef Żuraw.

Festiwal odbywa się pod patronatem marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, rektora UWM prof. Ryszarda Góreckiego i Komitetu Nauk o Żywności i Żywieniu.Obrazek w tresci