Młodzi medycy poznawali swą przyszłą pracę

2018-09-15 11:00:00(ost. akt: 2018-09-15 09:02:35)

Autor zdjęcia: archiwum ZS w Górowie Iławeckim

Uczniowie klasy o profilu opiekuńczo-medycznym poznawali miejsca, gdzie w przyszłości, być może, przyjdzie im pracować. Odwiedzili górowskie Centrum Barka i Szpital powiatowy w Bartoszycach.
Uczniowie klasy I Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim o profilu opiekuńczo - medycznym, 12 września odwiedzili Centrum Barka w Górowie Iławeckim. Dzięki jednodniowej wizycie zapoznali się z pracą wychowawców placówki.

Kolejny dzień był dla uczniów konfrontacją z pracą placówki medycznej. 13 września dzięki Małgorzacie Jadczak, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą w Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach.

Pierwszym sektorem, była praca na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Oddziałowa SOR - Joanna Chroboczek wytłumaczyła charakterystykę pracy oraz przebieg szybkiej interwencji na pacjencie.

Dzięki ratownikowi medycznemu Przemysławowi Gruba uczniowie zapoznali się z wyposażeniem karetki i pracą na sali reanimacyjnej.

Kolejnymi punktami dnia był oddział chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej oraz oddział urazowo - ortopedyczny. Oddziałowe Beata Rybucka oraz Iwona Prokocka zapoznały młodzież z pracą oddziałów. Dziękujemy wszystkim pracownikom za zaangażowanie i możliwość przyjrzenia się Państwa pracy.

Aleksandra Maluchnik


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Położna #2581721 | 78.88.*.* 16 wrz 2018 19:24

    Spokojnie. Praca będzie. Trzymam kciuki, uczcie się pilnie i powodzenia :)

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ? #2581005 | 15 wrz 2018 17:35

    Przyszła praca byłaby, gdyby uczniowie mieli ją zagwarantowaną. W tym przypadku są to tylko fantazje.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)