Uczniowie w jednostce wojskowej

2018-09-15 08:41:03(ost. akt: 2018-09-15 08:46:46)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Uczniowie klasy pierwszej mundurowej Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim 12 i 13 września przebywali na terenie zaprzyjaźnionej ze szkołą jednostki wojskowej, czyli 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.
W trakcie pierwszego dnia zajęć w 9 Pułku Rozpoznawczym, uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy. Pierwsza grupa pod opieką porucznika Marciniaka, aktywnie uczestniczyła w zajęciach taktycznych z rozwinięcia stanowiska dowodzenia. W tym samym czasie grupa druga poznała działania posterunku obserwacji skażeń. Trzecia grupa pod dowództwem kaprala Mochnala, odpowiedzialna była za budowę stanowiska dowodzenia. Każda z grup miała możliwość uczestniczenia w każdym z tych trzech obszarów.

Drugi dzień zajęć umożliwił uczniom nauczenie się posługiwania busolą AK oraz wykonanie samodzielnego okopu strzeleckiego. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach inżynieryjno - saperskich.

Zajęcia zorganizował ppłk. Marciniak. Serdeczne podziękowania składamy na ręce dowódcy płk Radosława Cyniaka za możliwość przebywania na terenie jednostki.

Aleksandra Maluchnik


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty