Nowe nazwisko, ta sama osobowość. Rosjanin zatrzymany na przejściu granicznym

2018-09-14 17:02:12(ost. akt: 2018-09-14 16:39:40)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

13 września (czwartek) Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali obywatela Rosji, który zmienił nazwisko, by uniknąć odpowiedzialności karnej. Rosjanin chciał podstępem wjechać do Polski.
Do zdarzenia doszło na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Na kierunku wjazdowym do Polski stawił się kierowca samochodu osobowego marki Ford. W trakcie weryfikacji dokumentów podróży, funkcjonariusze SG ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach.

Okazało się, że polski wymiar sprawiedliwości wymierzył mu karę grzywny w wysokości 2 400 zł za wcześniejszy przemyt papierosów. Ponadto Rosjanin figurował w bazach danych jako osoba, której wjazd i pobyt na terytorium Polski, jak i w strefie Schengen jest niepożądany do 2020 roku.

29-latek myślał, że zmieniając swoje nazwisko zdoła oszukać funkcjonariuszy Straży Granicznej i przekroczy granicę. W efekcie obywatel Rosji uregulował zasądzoną karę grzywny, otrzymał również decyzję o odmowie wjazdu na terytorium RP i wrócił do swojego kraju.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej