Produkt Warmia Mazury — certyfikowana gwarancja jakości

2018-09-11 11:00:00 (ost. akt: 2018-09-11 11:16:43)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Przed nami kolejna edycja projektu ,,Produkt Warmia Mazury”, zainicjowanego i organizowanego od 2014 roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Celem projektu jest zaprezentowanie i wyróżnienie Certyfikatem produktów, usług oraz wydarzeń wyjątkowych i charakterystycznych dla Warmii i Mazur. Aktualnie trwa przyjmowanie wniosków do udziału w projekcie.
Uzyskanie Certyfikatu przyznanego przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego świadczy o najwyższej jakości produktów, usług i wydarzeń, co zwiększa ich rozpoznawalność wzmacnia i promuje markę, przyczynia się do rozwoju regionu oraz wspiera rodzimą gospodarkę. Całość znacząco wpływa na wzrost konkurencyjności i atrakcyjności gospodarczej regionu. Dostęp przedsiębiorców do udziału w kampanii oraz uzyskanie prawa do znaku jest bezpłatny. W tym roku uroczyste wręczanie certyfikatów odbędzie się 19 października w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

Znak Produkt Warmia Mazury przyznawany jest w trzech kategoriach: produkt, usługa i wydarzenie. Mogą ubiegać się o niego zarówno osoby prywatne, firmy, jak i placówki publiczne. Certyfikat może otrzymać firma, która wytwarza dany produkt, usługę bądź organizuje konkretne wydarzenie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz prowadzi działalność gospodarczą lub zawodową w okresie co najmniej 24 miesięcy licząc do dnia złożenia wniosku.
O tym, dlaczego warto wziąć udział w konkursie i uzyskać Certyfikat Produkt Warmia Mazury, najlepiej wiedzą Ci, którzy go otrzymali. Poniżej kilka słów od Marszałka oraz wypowiedzi laureatów poprzednich edycji konkursu Produkt Warmia Mazury.

Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego

— Produkt Warmia Mazury to inicjatywa pomyślnie realizowana przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od roku 2014. Ideą przedsięwzięcia jest promocja produktów, usług i wydarzeń powstających w regionie, wyróżnianie osób i firm, które w codziennej pracy inspirują się ciągłym rozwojem, wymianą doświadczeń czy zwiększaniem konkurencyjności oraz wpisują się w bogactwo kulturowe, społeczne, historyczne i przyrodnicze Warmii i Mazur.

— Znak Produkt Warmia Mazury to rozbudowany projekt, który z jednej strony ma promować ideę lokalnego patriotyzmu i wpływać na wzrost zainteresowania lokalnymi produktami, z drugiej — zwiększyć rozpoznawalność produktów z naszego regionu.

— Cieszę się, że grono prestiżowych laureatów systematycznie się powiększa, a marka Produkt Warmia Mazury rośnie w siłę. Warto podkreślić, że mimo niedługiej tradycji, znakiem tym posługują się już 273 podmioty, którym wręczyliśmy 314 certyfikatów. Wśród nich są zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe rodzinne firmy; są artyści, rzemieślnicy oraz społecznicy. Wskazując flagowe produkty, usługi i wydarzenia z naszego województwa nagradzamy te, z których jesteśmy znani i które chcemy promować. Najważniejszym argumentem przy ich przyznawaniu jest wysoka jakość. Firmy, które posługują się certyfikatem, mogą liczyć na znaczący wzrost zainteresowania swoją działalnością, a ich klienci mają pewność, że nabywają produkt czy usługę dokładnie sprawdzoną przez naszą komisję.

— Certyfikowane podmioty mogą także liczyć na wsparcie promocyjne, oferowane przez organizatora projektu. Posiadanie prawa do korzystania ze znaku Produkt Warmia Mazury to nie tylko satysfakcja i prestiż — to także wspólny cel, którym jest ciągły rozwój i wsparcie lokalnej przedsiębiorczości. Wszystko to przekłada się bowiem na dobrobyt gospodarczy i społeczny całego województwa.


Dominik Markowski, rzecznik prasowy Spółki Warmia i Mazury

— Spółka Warmia i Mazury jest podmiotem zarządzającym Portem Lotniczym Olsztyn–Mazury. Spółka jest też dumnym uczestnikiem projektu Produkt Warmia Mazury, którego certyfikatem posługuje się od 2017 roku. „Jako młoda firma jesteśmy wciąż na etapie budowy własnej marki, a uzyskanie certyfikatu Produkt Warmia i Mazury traktujemy nie tylko jako dowód uznania, ale potwierdzenie jakości świadczonych usług. Ponieważ działamy na obszarze usług dedykowanych w dużym stopniu odbiorcom z regionu Warmii i Mazur, zawsze staramy się podkreślać więź z regionem i rynkiem lokalnym. Uzyskanie certyfikatu pomaga nam w kształtowaniu wizerunku solidnego usługodawcy.

Wojciech Ogrodziński, prezes Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Żeglarskiego

— Certyfikat otrzymaliśmy w 2015 roku w kategorii Wydarzenie. Znak Produkt Warmia Mazury promuje Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Mistrzostwa te są największymi i najpoważniejszymi środowiskowymi regatami żeglarskimi w Polsce. Certyfikat pozycjonuje Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy wśród najważniejszych wydarzeń w regionie. Tym samym jest informacją dla sponsorów o znaczeniu imprezy i ważną przesłanką do współpracy. Ułatwia także rozmowy i pozyskiwanie środków na organizację regat. Regaty dziennikarzy, od 25 lat rozgrywane w Mikołajkach w tym samym terminie (drugi weekend sierpnia), są jedną z najbardziej znaczących imprez środowiskowych organizowanych latem na Warmii i Mazurach.

Anna Piórkowska, Aeroklub Krainy Jezior

— Aeroklub Kętrzyn może pochwalić się wieloma uzyskanymi Certyfikatami Produkt Warmia Mazury w kategorii Wydarzenie. Łącznie wydarzeń promowanych znakiem ,Produkt Warmia Mazury jest 7 i należą do nich: Apel Pamięci "Ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem”, Lotnicza Majówka z Wojskiem, Międzynarodowy Dzień Dziecka na Lotnisku & Młodzieżowy Turniej Strzelecki, Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur, Mazurskie Manewry Techniczno-Obronne, Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II i najbardziej popularne wydarzenie: Mazury AirShow. Uzyskanie certyfikatu ,Produkt Warmia Mazury było bardzo znaczące dla każdego z tych wydarzeń. Dzięki niemu zostały one wypromowane i stały się bardziej znane w regionie, zyskały też w oczach odbiorców znacznie wyższą rangę. Certyfikat umożliwił nam także łatwiejsze dotarcie do sponsorów i udział w darmowych kampaniach w celu wypromowania wydarzeń. Organizowane przez nas wydarzenia kulturalne i sportowe odgrywają bardzo ważną rolę w kalendarium imprez odbywających się w regionie, niektóre z nich, np. Mazury AirShow są także znane w całej Polsce i w Europie. Znak Produkt Warmia Mazury świadczy o wysokiej jakości usług, produktów i wydarzeń, dlatego umożliwienie promowania się tym znakiem świadczy o wysokiej randze wydarzeń organizowanych przez Areoklub i ich jakości, wyróżniając je na tle innych imprez organizowanych w regionie oraz wspierając rodzimą gospodarkę.

Wszelkie informacje na temat projektu oraz jego Regulamin są dostępne na stronie www.warmia.mazury.pl/produkt. Aby ubiegać się o przyznanie prawa do używania znaku Produkt Warmia Mazury, należy jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy i złożyć go w Departamencie Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września 2018 r.