Mieszkańcy gminy Kowale Oleckie bawili się podczas Festiwalu Chleba

2018-09-06 10:25:57(ost. akt: 2018-09-06 10:32:22)

Autor zdjęcia: Archiwum GCK w Kowalach Oleckich

W niedzielę, 2 września mieszkańcy gminy Kowale Oleckie bawili się podczas Festiwalu Chleba. Głównym celem przedsięwzięcia, oprócz promocji gminy, była integracja wewnątrz- i międzypokoleniowa jej mieszkańców. Podczas trwania imprezy nie zabrakło występów zespołów folklorystycznych i folkowych, prezentacji rękodzieła ludowego, stoisk z płodami rolnymi i kuchnią regionalną.
Tego popołudnia na scenie festiwalowej wystąpiły zespoły Prząśniczki i Jarka z Kowali Oleckich, Wielczanie z Wieliczek oraz Kurpiowska Kapela Bałdygów z Mazuchówki. Następnie do wspólnej zabawy publiczność zaprosili artyści wykonujący muzykę popularną: Agata Gulbierz, Anna Adamczyk, zespoły Pasjon, Nocny Patrol oraz Mister Night.


Podczas trwania imprezy rozstrzygnięty został konkurs na najlepszych chleb domowego wypieku. Pierwsze miejsce w konkursie ex aequo zajęły wypieki Natalii Naruszewicz i Karola Sojkowskiego, drugie miejsce zajął chleb Marzanny Kukowskiej, zaś trzecie - grupy nieformalnej Zaradne Babki z Chełch. Ponadto wyróżniono wypieki Barbary Milewskiej, Cecylii Truchan, Teresy Justyny Grabowskiej oraz Heleny Anuszkiewicz. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy przedsięwzięcia nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach imprezy, którzy mogli liczyć na gry i zabawy z animatorami kultury. Nie mogło oczywiście zabraknąć rozmaitych konkursów z nagrodami. Ponadto dzieci mogły znakomicie bawić się na specjalnie utworzonym placu zabaw ze zjeżdżalniami oraz trampolinami. Dodatkowymi atrakcjami były stoiska z rękodziełem ludowym i specjałami kuchni regionalnej.

Festiwal Chleba został zorganizowany przez Urząd Gminy Kowale Oleckie oraz Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rospacz i ? #2574526 | 83.28.*.* 7 wrz 2018 05:15

    Czemu to dopiero o 17 się to wszystko zaczyna , co to dnia nie ma czy co ? czy ksiądz tak zarządził a ? .Przyszli by na 10 posiedzieli pogadali by poplotkowali potańczyli ,a tu nic z tego , a potem narzekają że ludzie nie przychodzą . Jakieś to się zrobiło nie takie . Wszystko na odpi....l .

    odpowiedz na ten komentarz

  2. xxx #2574259 | 77.113.*.* 6 wrz 2018 19:35

    Zapomnieliście dodać, że został wyróżniony Ryszard Słowik za wieloletnią pracę .

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)