Zapadł wyrok w sprawie agresywnego ekologa. Opinia biegłych: był niepoczytalny

2018-09-05 15:38:01 (ost. akt: 2018-09-05 15:17:56)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Zapadł wyrok nieprawomocny w sprawie 37-letniego Adriana G., działacza Fundacji Las Naturalny zaangażowanej w protesty na terenie Puszczy Białowieskiej. Sąd Rejonowy w Giżycku uznał Adriana G. za winnego napaści na dyrektora, odstąpił jednak od wymierzenia mu kary. Wyrok nie jest prawomocny.
4 września Sąd Rejonowy w Giżycku uznał ekologa Adriana G. za winnego napaści na dyrektora ZTiSLP w Giżycku, odstąpił jednak od wymierzenia kary. Zdaniem biegłych w chwili napaści był niepoczytalny.

Decyzją sądu za popełniony czyn Adrian G. musi wypłacić na rzecz pokrzywdzonego Jerzego R.zadośćuczynienie w kwocie 1,5 tysiąca złotych. Otrzymał również nakaz poddania się przymusowemu środkowi zabezpieczającemu w postaci terapii.

Zdaniem biegłych psychiatrów i psychologa w chwili popełnienia czynu poczytalność oskarżonego była w znacznym stopniu ograniczona. 37-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Przeprosił również poszkodowanego za swoje zachowanie. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że 14 lipca ubiegłego roku Adrian G. zgłosił się do Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku, w związku z wezwaniem do zapłaty za blokadę sprzętu do pozyskiwania drewna w Puszczy Białowieskiej. W rozmowie z dyrektorem ekolog zasłaniał się przepisami prawa unijnego.

Nie zgadzał się wezwaniem. Ostentacyjnie podarł dokument nakazujący uiszczenie określonej kwoty i rzucił nim poszkodowanemu w twarz. Na prośbę o opuszczenie gabinetu Adrian G, zareagował agresywnie. Uderzył pięścią w twarz Jerzego R., dyrektora placówki, powodując uszczerbek na jego zdrowiu i chwilową utratę świadomości.

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ya #2574362 | 83.6.*.* 6 wrz 2018 21:08

  To aż psychologa trzeba aby stwierdzić ze ten kto dał się uwikłać w tą hucpę z puszczą jako tzw pożyteczny idiota jest niepoczytalny Choć w sumie racja - co niektórzy są tam dla kasy - ale tych którzy naprawdę uwierzyli to powinni odłowić bo to osobniki niebezpieczne dla otoczenia - tu zresztą był doskonały przykład co takie oszołomy potrafią zrobić

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. powinien dostać wyrok za kratami #2574121 | 82.139.*.* 6 wrz 2018 16:47

  to nie ekolog to oszołom, nie potrafi zrozumieć, że korniki żrą drzewa nie patrząc jak opcja rządzi. to jakiś lewak pewnie również zwolennik wpuszczania ciapatych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. ale jaja #2573927 | 176.221.*.* 6 wrz 2018 12:48

  jesli spoleczenstwo zacznie lac koderastow po mordach to sad tez orzreknie niepoczytalnosc spoleczenstwa

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Patriota #2573895 | 31.135.*.* 6 wrz 2018 12:19

  Moderatorze, proszę nie kasować tego wpisu, ze względu na inwektywy, gdyż ich użycie odda to co czuję. A może jestem niepoczytalny w tym momencie?! Ten kuriozalny, skandaliczny wyrok tzw sądu zachęca wręcz do przemocy! Następny niepoczytalny w tym momencie debil, zachęcony takim wyrokiem weźmie kosę, lub łom. Gdyby był niepoczytalny to jebnąłby pięścią w ścianę, a nie człowieka w głowę. A bezmózgowcy z KODu będą w szalonym owczym pędzie latać ze świeczuszkami pod sądami i dopominać się dla takich oszołomów w togach i różnych biegłych {tylko w czym), bezkarności zwanej przez tych nierozumków niezawisłością. Przecież ludzi odpowiedzialnych za ten wyrok powinno się wy...lać z pracy na zbity pysk bez prawa i możliwości wykonywania zawodu przez nich i ich potomków na co najmniej dziesięć pokoleń. To dla ratowania własnych dup jest ten szalony atak na państwo, które postanowiło ukrócić ten wręcz przestępczy proceder. W każdym szaleństwie jest metoda. Tylko w szaleństwie sterowanym niektóre osoby, którym zaczęło się z dupy kopcić, a nie chcą czekać aż ogień buchnie, oszalali z nienawiści do PIS, różnej maści koderaści i POwcy tej metody nie dostrzegają. I to mnie najbardziej smuci i boli.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ruda kodziara #2573546 | 176.221.*.* 6 wrz 2018 07:07

   te polskioe sady staly sie ostoja koderastow

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (17)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  Unia Europejska

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.