PORADNIK: 6 kroków do dobrego mieszkania

2018-09-26 09:00:00 (ost. akt: 2018-09-18 17:07:26)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Mieszkanie to nie jest zakup na tydzień czy miesiąc. Obojętnie w jakim celu nabywamy lokal — czynimy to przynajmniej na kilka lat. Warto zatem, jeszcze przed planowaniem koloru zasłon w sypialni i podłóg w salonie, zastanowić się na wyborem odpowiedniego mieszkania. Oszczędność nerwów i wieloletnia satysfakcja z zakupu — gwarantowane.
1. Lokalizacja

Miasto, jak wszystko w życiu, ma swoje plusy i minusy. Do tych drugich na pewno zalicza się intensywny ruch i hałas. Wybierając mieszkanie warto więc najpierw zwrócić uwagę na lokalizację. A dziś bardzo często miasto nie musi oznaczać mieszkania w betonowym wysokościowcu. Jeśli już na wizualizacji widzimy dużo zieleni i bliski kontakt z naturą, a z mapy wynika, że na wyciągnięcie ręki mamy las i jezioro — ta inwestycja zasługuje na bliższe rozpoznanie. Pamiętając o miejscu pracy i nauki naszych dzieci — zwróćmy też uwagę na połączenia komunikacji miejskiej i czas, którego będziemy potrzebować na dojazd do centrum miasta.

2. Bezpieczeństwo

Chyba najważniejsza rzecz ze wszystkich. Kupując mieszkanie pytajmy zatem: o ogrodzenie, o monitoring osiedlowy, o klasę drzwi do naszego mieszkania. W dzisiejszych czasach dobre osiedle posiada system kontroli dostępu: umożliwia on wejście na osiedle tylko mieszkańcom. Ponieważ osoby z zewnątrz nie mają takiej możliwości, mieszkańcy mogą czuć się naprawdę bezpiecznie. Warto zwrócić też uwagę na jakość bramy wjazdowej — te najlepsze mają system SOS, dzięki któremu na nasze osiedle w razie wypadku bez problemu wjedzie pogotowie lub straż pożarna. Nie zapominajmy też o jakości bramy garażowej.

3. Różnorodność w ofercie mieszkań

Dobry deweloper zawsze przygotowuje bogatą ofertę, z której skorzystać może dosłownie każdy klient: kawaler, starsze małżeństwo, które chce poprawić komfort swojego życia, ale także młode małżeństwo, które w planach ma przynajmniej dwójkę dzieci. Czasem mieszkanie 3-pokojowe sięga 60-70 metrów kw. — zapytajmy, czy na nasze życzenie deweloper może przearanżować taki lokal w kompaktowy układ 4-pokojowy. Przed zakupem warto też zapytać o wysokość naszego lokalu — dziś powoli 2,5 m odchodzi do lamusa, a standardem staje się 2,8 m. Sprawdźmy też usytuowanie balkonu lub loggi względem stron świata. Jeszcze przed podpisaniem aktu dowiedzmy się, czy do mieszkania przypisana jest komórka lokatorska i miejsce garażowe na podziemnym parkingu — i czy dostęp do nich oznacza dodatkowe opłaty.


4. Plac zabaw

Jeśli mamy lub planujemy dzieci — to właśnie osiedlowy plac zabaw będzie sprzyjał ich poznawaniu świata, a naszej integracji sąsiedzkiej. Deweloper musi tak funkcjonalnie rozplanować przestrzeń pomiędzy budynkami, żeby mała architektura dawała nam możliwie najwięcej przestrzeni do wypoczynku. Warto zainteresować się też miejscami na zewnątrz i/lub w budynku przeznaczonymi do przechowywania rowerów. A czasem deweloper do tego stopnia myśli o aktywnym wypoczynku przyszłych mieszkańców, że projektuje na osiedlu plenerowe siłownie — taki deweloper wart jest największej uwagi.

5. Rozwiązania dla niepełnosprawnych

Z oferty mieszkań powinny móc skorzystać także osoby niepełnosprawne — deweloper powinien zadbać o ich komfort zarówno w samym budynku, jak i w obrębie całego osiedla. Windy, podjazdy, szerokie korytarze i przejścia — to wszystko powinno być zaprojektowane także z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich.

6. Harmonia architektury

Mieszkanie to naprawdę zakup na lata. Dlatego dokonując wyboru należy pamiętać o wszystkim, także o małej architekturze i ogólnej harmonii kolorystyczno-architektonicznej. To one będą przecież stanowić nasz pierwszy widok z okna. Przyjazny wizerunek osiedla jest zawsze zasługą odpowiedniego doboru kolorów: gdy na elewacjach dominują dostojne biele i szarości, które znakomicie kontrastują z dopełniającymi je ciepłymi i kojarzącymi się ze spokojem oraz harmonią brązami — śmiało można zacząć myśleć o tych zasłonach i podłogach. Jeśli natomiast deweloper pomyślał dodatkowo o założeniu wodnym i całościowym zagospodarowaniu terenu — taki fakt może oznaczać tylko jedno: nie musimy szukać dalej.

Ponieważ właśnie sama szukam mieszkania i świetnie znam oferty sprzedaży nowych mieszkań w Olsztynie — mogę zaświadczyć, iż jedynie oferta firmy Novdom, by zamieszkać na Osiedlu Morena II spełnia wszystkie moje wymagania. Jeśli ktoś z Państwa też poszukuje swojego M — zachęcam do kontaktu z tym deweloperem: Biuro Sprzedaży mieści się w Olsztynie, przy ul. Morenowej 1 lok. 3. Można zadzwonić pod nr (89) 519 0 519. Szczegółowe informacje, rzuty mieszkań i wizualizacje można też znaleźć na stronie www.novdom.pl. Ponieważ lokalizacja jest piękna, oferta naprawdę zróżnicowana, a dbałość o bezpieczeństwo, wygodę i architekturę na najwyższym poziomie — zalecam pospiech, bo mieszkania z Novdomu idą na przysłowiowym pniu!
mmb


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD