Wakacje się skończyły - czas do szkoły [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2018-09-03 17:36:01(ost. akt: 2018-09-03 17:37:49)

Autor zdjęcia: BT

Odświętnie ubrane dzieci i młodzież w godzinach porannych na ulicach naszych miast i wsi w pierwszy dzień września niezmiennie od dziesięcioleci oznaczają, że nadszedł nowy rok szkolny. Pierwszoklasiści oraz ich rodzice oczekują go z niecierpliwością i zaciekawieniem, a czasem pewnymi, niekoniecznie zasadnymi, obawami. Starsi uczniowie do tego wydarzenia podchodzą nieco inaczej, z wyrobionym już dystansem.
Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęło (wypadło to akurat w poniedziałek 3 września) 4,5 mln uczniów z niemal 24 tys. szkół. Jest on ostatni w obecnej formule, bowiem w kolejnym roku w szkołach nie będzie już uczniów gimnazjów.

Zgodnie z danymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, w szkołach podstawowych będzie uczyło się ponad 3 mln uczniów, w tym w klasach pierwszych około 361 tys. Rok szkolny 2018/2019 będzie pierwszym, gdy w 8-letnich szkołach podstawowych uczyć się będzie już osiem roczników.

W Górowie Iławeckim na uroczystych apelach w szkołach, zorganizowanych w dogodnych godzinach, pojawiło się bez mała tysiąc uczniów (wliczając w to dzieci w wieku przedszkolnym), kolejny raz potwierdzając fakt, że jest ono miastem uczących się.

Dyrektorzy powitali wszystkich ciepłymi słowami, życząc im jak najlepszych wyników w nauce, w zdobywaniu i doskonaleniu nowych umiejętności. Przypomnieli także szczególne znaczenie daty 1 września w historii Polski oraz roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Do życzeń dołączyli się obecni na uroczystościach wicemarszałek naszego województwa Miron Sycz i burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rad.mir #2575335 | 188.147.*.* 7 wrz 2018 21:37

    Dziewczyny z Wołynia-to też drogi adminie usuniesz...

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz