Tej jesieni postaw na styl folk i etno

2018-09-02 07:00:00 (ost. akt: 2018-09-01 20:58:14)
Ewa Cichocka z Czerwonego Tulipana o modzie

Ewa Cichocka z Czerwonego Tulipana o modzie

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Ewa Cichocka z Czerwonego Tulipana o stylu folk


— Kończy się lato, więc przygotowujemy się już do sezonu jesiennego. A wtedy potrzebujemy w naszym życiu dużo koloru, by poprawić sobie trochę nastrój. Jesienią i zimą nie musimy mieć ubrań bez wyrazu, szarych. Na topie jest kolor musztardowy i czekoladowy brąz.

Projektanci przypominają, że tej jesieni do mody wkracza styl country. Króluje na światowych wybiegach. Modne są kowbojki, w dodatku złote, srebrne i uwaga — białe! Te ostatnie niegdyś były uosobieniem złego gustu, a teraz jest wręcz przeciwnie. To jest absolutnie na topie. Kupujemy więc sobie kurtki z frędzlami, kowbojskie kapelusze i odpowiednie buty, oczywiście.

Tej jesieni zapanuje też moda na styl folk, który ciągle przewija się w modzie. Nie kojarzy się on już wyłącznie ze strojami ludowymi. Od wielu lat jest jednym z najważniejszych inspiracji dla wielu projektantów. Na czasie są więc kolekcje na motywach folkowych i etnicznych. Ubrania nie przypominają jednak strojów regionalnych, lecz wyrafinowaną modę prosto z ulic europejskich stolic. Dziś jednak trzeba podkreślić, że style się mieszają i można wybrać coś dla siebie. W strojach pojawiają się więc na przykład inspiracje strojem góralskich. Te motywy stosuje po mistrzowsku Sebastian Karpiel Bułecka. W męskiej stylizacji można też posłużyć się swego rodzaju nakładanym męskim rodzajem spódnicy, który nosi się na spodnie. To wersja dla odważnych, więc myślę, że dla młodych mężczyzn, którzy są z modą za pan brat.

W przypadku mody kobiecej fantastyczne są na przykład kierpce na obcasie! Tak, jeśli lubimy tego rodzaju modę, polecam! Modne będą spódnice na halkach, kamizelki, gorsety. Na przykład do gorsetu pasuje marynarka. Każdy wybiera styl, który mu pasuje. Co ciekawe większość ubrań ludowych możemy kupić. Jeśli szukamy stylu warto też spojrzeć na swoją sylwetkę, by uwzględnić, co nam pasuje, w czym prezentujemy się korzystnie. Kobieta powinna wiedzieć, w czym dobrze się czuje. Nie ma czegoś takiego, jak „must have”. To my mamy prawo decydować o tym, w czym dobrze wyglądamy.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jaśniepan #2575486 | 213.76.*.* 8 wrz 2018 06:46

  Co to za torba, bez gustu ?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Koska #2572895 | 5.172.*.* 5 wrz 2018 14:52

  Ja już się szykuję kupię sobie panterke i kierpce na obcasie. Będzie super.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. radmir #2569968 | 188.147.*.* 2 wrz 2018 10:33

  Szkoda nawet komentować...

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD