Rosjanin, który przemycał ponad tysiąc paczek papierosów przez najbliższe 3 lata nie wjedzie do Unii Europejskiej [ZDJĘCIA]

2018-08-27 10:15:35(ost. akt: 2018-08-27 11:59:35)

Autor zdjęcia: Izba Celna w Olsztynie

W piątek 24 sierpnia, przed godziną 9 rano, do odprawy celnej na przejściu granicznym w Grzechotkach zgłosił się obywatel Rosji podróżujący samochodem marki Mercedes. Po szczegółowej rewizji okazało się, że samochód wypełniają papierosy. Łącznie 1064 sztuk.
Jak poinformował Ryszard Chudy, rzecznik prasowy Izby Celnej w Olsztynie, po przyjęciu zgłoszenia celnego funkcjonariusze KAS skierowali pojazd do Budynku Kontroli Szczegółowej.

Tam dokonali rewizji przy pomocy psa służbowego. Ponadto mercedesa prześwietlono promieniami rentgenowskimi. Dzięki temu ustalono, że w samochodzie znajdują się duże ilości papierosów.

By się do nich dostać trzeba było użyć m.in. narzędzi do cięcia metalu. Kontrabanda znajdowała się bowiem w progach pojazdu i w tylnym pasie, a także w przerobionym zbiorniku paliwa. Po podliczeniu okazało się, że podróżny usiłował przemycić do Polski 1064 paczki papierosów.


Wobec Rosjanina wszczęto postępowanie karne skarbowe, a papierosy i pojazd zajęto. Dodatkowo również funkcjonariusze celno-skarbowi wystąpili do Straży Granicznej  z wnioskiem o wydanie decyzji o wycofaniu cudzoziemca do Rosji.

Wniosek został przyjęty, a jego skutkiem jest także zakaz wjazdu sprawcy przestępstwa na terytorium Polski i innych państw obszaru Schengen przez najbliższe 3 lata.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. buahahahaha! #2566807 | 95.160.*.* 29 sie 2018 10:05

    przecież na grzechotkach nie wożą fajek.

    odpowiedz na ten komentarz