Sprawdź czy możesz głosować

2018-08-24 14:46:43(ost. akt: 2018-08-24 14:55:39)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Jeśli nie jesteś zameldowany na stałe w Olsztynie i nie wpisałeś się do stałego rejestru wyborców Olsztyna (nie należy mylić ze spisem wyborców), nie będziesz mógł głosować w Olsztynie w wyborach do Rady Miasta, Sejmiku Województwa i Prezydenta, zarządzonych na dzień 21 października tego roku.
Jeśli mieszkasz w Olsztynie - zamelduj się na stałe!

Jeśli nie możesz się zameldować, a mieszkasz w Olsztynie na stałe (nie czasowo) - złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców (nie należy mylić ze spisem wyborców).

Musisz uprawdopodobnić swoje stałe zamieszkiwanie w Olsztynie pod konkretnym adresem, jeśli to zrobisz i wypełnisz właściwie wniosek - otrzymasz decyzję Prezydenta Olsztyna o wpisaniu do rejestru wyborców Olsztyna.

Nie zwlekaj do ostatniej chwili - jeśli złożysz wniosek w ostatnich dniach przed dniem wyborów - może on nie zostać uwzględniony.

Organ ma 3 dni na rozpatrzenie sprawy i wydanie decyzji. Samo złożenie wniosku nie gwarantuje więc, że znajdziesz się w spisie wyborców.

Spis wyborców - to wydruk zawierający nazwiska mieszkańców uprawnionych do głosowania. Aby system wydrukował Twoje dane - musisz się w nim znaleźć. Zadbaj o to w odpowiednim czasie!


źródło: Olsztyn.eu