8 września Dzień Otwarty salonu BMW Zdunek w Olsztynie

2018-08-24 09:00:00(ost. akt: 2018-08-24 09:48:37)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Olsztyński Autoryzowany Salon BMW Zdunek przeszedł istotną modernizację. Jest tu jeszcze bardziej komfortowo i, jak na markę przystało, prestiżowo. Co najważniejsze, na klientów czeka cała gama nowych modeli BMW, które wyróżnia sportowy charakter i zarazem elegancja. Rozmawiamy o tym z Maciejem Grzegorczykiem, specjalistą sprzedaży samochodów.
— Autoryzowany salon BMW Zdunek w nowej odsłonie robi wrażenie. Co go wyróżnia?

— Salon został odnowiony. Jako autoryzowany musiał przejść modernizację zgodnie z obowiązującymi normami obejmującymi salony BMW, począwszy od płytek na podłodze po podwieszany sufit, gdzie została zamontowana klimatyzacja. Warunki przebywania w salonie są więc bardziej komfortowe. My z kolei staramy się zachować jak najwyższe standardy obsługi. Jeżeli nasi sprzedawcy są zajęci, to do klienta zawsze podejdzie ktoś z obsługi serwisowej. Chciałbym podkreślić, że jesteśmy jedynym autoryzowanym salonem marek BMW oraz MINI w regionie.

— Co można powiedzieć o olsztyńskim salonie BMW Zdunek po jego dwuletnim funkcjonowaniu?

— Na pewno okrzepliśmy i zdążyliśmy wypracować sobie markę w całym województwie warmińsko-mazurskim. Widać to chociażby po liczbie aut, które wyjeżdżają na drogi Olsztyna i całego regionu. Zdarzają się przypadki, że klienci przyjeżdżają do nas nawet z innych regionów, co dobitnie świadczy o tym, że się naprawdę staramy.

— Czy w olsztyńskim salonie dostępna jest pełna gama nowych modeli BMW?

— Oferujemy pełną gamę modeli począwszy od serii 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 8, poprzez zdobywającą coraz większą popularność modeli X1, X2, X3, X4, X5 i X6, a kończąc na autach usportowionych ze znaczkiem "M" oraz hybrydowych i3 oraz i8. Jeżeli w danym momencie nie mamy danego modelu, jesteśmy w stanie go dla klienta sprowadzić w jak najszybszym czasie dzięki temu, że mamy wykupione kwoty w fabryce.


— Które z modeli cieszą się największą popularnością wśród klientów z naszego regionu?

— Do najlepiej sprzedających się samochodów zaliczane są modele X3 oraz X4. Schodzą jak przysłowiowe świeże bułeczki. Wiąże się to niewątpliwie z coraz większą popularnością samochodów użytkowych należących do segmentu SUV.

— Zapytam o najnowszy model X4, który łączy solidność modeli spod znaku X z elementami samochodu sportowego. Co go jeszcze charakteryzuje?

— To zupełnie nowy model, który określany jest jako SAV czyli sportowy SUV z charakterystycznym opadającym tyłem. Ma więcej miejsca od poprzedniej, pierwszej generacji tego modelu. W jego wnętrzu nie brakuje zarówno sportu, jak i elegancji. Warto wspomnieć, że kierowcę wspomaga jeden z najbardziej inteligentnych systemów Driving Assistant Plus. Pod maską auta, wedle życzeń klienta, może znaleźć się silnik o mocy nawet 353 KM.

— Jakie nowe modele marki BMW w najbliższym czasie będą zaprezentowane w salonie?

— Już 24 listopada w naszym salonie zostanie zaprezentowany model X5 oraz BMW serii 8 podczas specjalnego dna otwartego. Oczekujemy również na premierę modelu X7, który w sprzedaży pojawi się w przyszłym roku.


— Jaka jest właściwie recepta na to, aby umiejętnie sprzedać samochód. Macie świetny produkt, ale dziś na rynku konkurencja, jeżeli chodzi o segment premium, również jest spora.

— Receptą na sprzedaż są wyrobione relacje z klientem i to długoterminowe. To on jest tutaj najistotniejszy. Wiedza o danym modelu również jest ważna, ale w naszym przypadku produkt broni się sam. Często już po pierwszej jeździe testowej klienta do zakupu nie trzeba przekonywać. Przysłowiowa radość z jazdy, w przypadku marki BMW nie jest pustym sloganem.

— Dla potencjalnego klienta istotne są również opcje finansowania. Proponujecie atrakcyjną ofertę BMW Comfort Lease z niską ratą miesięczną. Na czym ona polega?

— Przede wszystkim nasi klienci korzystają z oferty przygotowanej przez BMW Financial Services. W ostatnim czasie na popularności zyskuje wspomniany Comfort Lease z niskimi ratami miesięcznymi. Dedykowany jest on przede wszystkim do przedsiębiorców mających swoje indywidualne preferencje i ceniących wygodę. Każda z umów dostosowywana jest pod konkretne potrzeby. Klient po zakończeniu umowy leasingu może wykupić samochód albo zostawić go w salonie i wybrać nowy model.

— Przed nami Dzień Otwarty olsztyńskiego salonu BMW Zdunek...

— Tak, odbędzie się już 8 września w godzinach od 10.00 do 17.00. Prezentowana będzie pełna gama modeli BMW. Każda osoba zainteresowana będzie mogła porozmawiać ze sprzedawcą o danym modelu, zapytać o warunki jego finansowania oraz umówić się na jazdę próbną. Dzień otwarty to czas, kiedy w miłej atmosferze będzie można spędzić czas z całą rodziną.