Kolej na wakacyjną podróż i nie tylko…

2018-08-22 09:00:00 (ost. akt: 2018-08-22 10:25:19)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

O zaletach pociągów można mówić wiele, jednak lepiej przekonać się samemu i skorzystać z oferty wakacyjnej na pociągi POLREGIO. Wystarczy kupić bilet, zaplanować podróż i wyruszyć do miejsc, dzięki którym wakacje staną się wyjątkowe i niezapomniane.
Wakacyjna podróż bywa uciążliwa, szczególnie kiedy odbywa się samochodem. Właściwie to dojazd do obranego przez nas celu często bywa traktowany jako czas stracony. W samochodzie nie można się w pełni integrować, bo nie ma jak zagrać chociażby w planszówkę. Czytanie książki jest raczej niewygodne, a o rozprostowaniu kości nie ma mowy. Krótko mówiąc: jazda samochodem to nie to. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest podróż pociągiem — wygodnie, komfortowo i dużo taniej. Tu zaczynają się KolejLove wakacje. Jak to zrobić?

Wystarczy kupić trzy bilety z wakacyjnej oferty POLREGIO, zamienić je w kasie na kod zniżkowy, a następnie wykorzystać zniżkę w serwisie e-podróżnik.pl na kolejną podróż. Oferta wakacyjna obejmuje kilka rodzajów biletów.

Po pierwsze bilet turystyczny i mini bilet turystyczny. Uprawniają one do wielokrotnych przejazdów od godziny 18:00 w piątek do godziny 6:00 w poniedziałek. Ich niewątpliwym plusem jest możliwość korzystania z oferty w tzw. „długie weekendy”. Wówczas ważność biletu wydłuża się również na dni świąteczne sąsiadujące bezpośrednio z weekendem. Na bilecie należy wpisać imię i nazwisko oraz posiadać dokument stwierdzający tożsamość. Bilety dostępne są w cenach 45 zł oraz 39 zł.

Po drugie REGIOkarnet oraz miniREGIOkarnet. To jeden bilet na podróże po całej Polsce — trzy dni bez ograniczeń! REGIOkarnet jest biletem imiennym i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami kategorii REGIO. Karnet można wykorzystać w czasie trzech dowolnie wybranych dni w ciągu dwóch kolejno następujących po sobie miesięcy. Przed rozpoczęciem podróży w wybranym dniu należy zalegalizować karnet w kasie biletowej lub u konduktora. Dzień podróży liczy się od godz. 0:00 do godz. 23:59. Cena karnetu to 75 zł lub 65 zł.


Dokąd więc wybrać się w wakacje? Inspiracje można znaleźć na podróżniczym blogu POLREGIO „Zmysł podróżowania”. Na blogu warto przeczytać o miejscach, gdzie historii można dotknąć, popularnych polskich festiwalach, regionalnych potrawach, których trzeba posmakować, czy o 10 miejscach, w których można poczuć zapach natury. Do wszystkich tych inspirujących miejsc dojedziesz z pociągami POLREGIO, które dzięki najszerszej siatce połączeń zatrzymują się na 1800 stacjach miast i miasteczek. Więcej szczegółów na temat ciekawych ofert i połączeń warto doczytać na polregio.pl.