Tylko mnie poproś do tańca…!

2018-08-27 09:00:00(ost. akt: 2018-08-24 08:17:56)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Nie ma co się łudzić — miałam złamane serce…! Jednak połamane serce bynajmniej nie oznacza połamanych nóg. I tak, dzięki temu draniowi, który nie umiał mnie docenić, oraz mojej najlepszej przyjaciółce Oli, trafiłam do Szkoły Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy.
— Metoda jest wypróbowana i sprawdzona — Ola agitowała od kilku dni. — Jeśli dobrze pamiętam, to nawet twoja ukochana Joanna Chmielewska pożyczyła męża od koleżanki i ruszyła w tany krótko po tym, jak w trąbę zrobił ją jej własny mąż.

— Ale co ja mam w tej waszej szkole robić? — dopytywałam znękanym głosem. — Przecież ja nawet nie umiem tańczyć…!

— Ludzie trzymajcie, bo zaraz ją dźgnę! — Ola była bliska apopleksji. —
Przede wszystkim spotkasz miłych, interesujących ludzi z pasją, nie tylko do tańczenia. Na nasze zajęcia nie przychodzisz tylko po to, żeby trochę poskakać, a potem przebieralnia i każdy idzie w swoją stronę. Nie…! Każda grupa to jakby społeczność, koleżeństwo, a czasem nawet bliska znajomość. Ostatnio jedna z pań wychodziła za mąż i jej koleżanki z grupy utworzyły piękny szpaler przed wyjściem z kościoła. Nasza szkoła ma też na koncie kilka trwałych związków, w których do partnerstwa w tańcu doszło partnerstwo w życiu. Poza tym pamiętaj, że taniec nie tylko kształtuje sylwetkę, postawę i uczy kroków na parkiecie. Taniec to przecież także, a może przede wszystkim cała kultura bycia: pięknie poruszające się kobiety, zadbane, z nieskazitelną sylwetką. No i panowie, dla których traktowanie kobiety z szacunkiem, kurtuazją, szarmanckość i dżentelmeneria — są jak oddychanie. Naturalne i niezbędne do życia. A popraw mnie jeśli się mylę — ale ciebie przecież najbardziej pociąga facet, który potrafi być rycerzem…!

— No tak… Ale tam pewnie przychodzą piękne kobiety, z już niezłą kondycją i w dodatku z własnym partnerem. Z kim ja będę tańczyć…?
Ola zamknęła oczy i wzięła głęboki oddech.

— Po piękno, sylwetkę i wdzięk to się właśnie do naszej Szkoły Tańca i Wdzięku przychodzi — powiedziała, starając się z całej siły nie zgrzytać zębami. — O partnera też się nie martw. Albo twoim partnerem będzie bardzo przystojny instruktor, pan Adam, albo dobierzemy ci kogoś z grupy. Masa panów zgłasza się na zajęcia bez partnerki.

— To tak jak ja… — stwierdziłam ni w pięć, ni w jedenaście. I poczułam, że bliska jestem kapitulacji.

— No ty bez partnerki to nawet zrozumiałe — Ola wyczuła, że może chwycić wiatr w żagle. — Są też tańce — salsa, latino, bachata, które tańczymy w pojedynkę… Pamiętaj poza tym, że zajęcia nauki tańca dziś dostępne są każdemu: młodemu, młodemu inaczej, szczupłemu, szczupłemu inaczej… Wysoka kultura, styl, wdzięk, wysportowana sylwetka — to zostało. Jedno, co się zmieniło, to powszechny dostęp do takiej formy spędzania wolnego czasu. Zaczynamy z dziećmi w wieku przedszkolnym i te nawyki z tańca już w najmłodszym wieku wchodzą im w krew. To poprzez naukę tańca kształtuje się ich wyobraźnia. Taniec pomaga też w rozwoju dziecka, uczy kultury, dyscypliny i mocno wpływa na postawę. A potem jadą na turniej i wracają jako Mistrzowie Polski i Europy.

— No to może ja jestem już za stara… — wtrąciłam i o mało nie spowodowałam katastrofy…!

— O rany, nie! Nie to miałam na myśli…! — żachnęła się z ogniem. — Próbuję ci tylko wytłumaczyć, że nasze dzieci zaczynają tańczyć już w wieku 3 lat, a najstarsi kursanci to bardzo dojrzałe osoby. Po prostu: z naszą szkołą można się związać od najmłodszych lat i zostać tu na bardzo długo…! Tańczyć może naprawdę każdy, a przygodę z tańcem można zaczynać w każdym wieku. A potem zorganizujemy ci wieczór panieński, bo taką usługę Szkoła też oferuje. A młode pary uczymy też pierwszego tańca. Wiesz co — dodała po chwili znękanym głosem. — Chodź, na dobry początek jedziemy na Jaroszyka. Zapraszam cię do naszego sklepu tanecznego WIKA.

— Pewnie tam drogo…?

— Właśnie nie! Kupisz sobie na dobry początek super cyrkonie na paznokcie i bardzo wygodne buty, nie tylko do tańca. Kobitki z całego województwa przyjeżdżają do nas po materiały, pióra i dodatki krawieckie, których nie dostaniesz w zwykłej pasmanterii: dzięki nim tworzą potem wyjątkowe kreacje na wyjątkowe okazje. Zobaczysz jak po kilku zajęciach ruszysz do dyskoteki. Każdy facet będzie chciał z tobą tańczyć. I mam nadzieję, że będzie tam ten twój były amant od siedmiu boleści…

— A po co on tam? — zapytałam spłoszona.

— A żeby dokładnie widział, co stracił! — wysyczała Ola z mściwą satysfakcją i obie wybuchnęłyśmy śmiechem.

Instruktorzy Szkoły Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy serdecznie zapraszaj a już dziś do zapisów na sezon taneczny 2018/2019. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod nr 519 110 150, 515 910 667 lub 780 006 666 oraz drogą mailową: szkola@przemienieccy.pl i biuro@warszawska66.pl. Zajęcia odbywają się w Olsztynie przy ulicy Jaroszyka 3 (Szkoła Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy) oraz przy al. Warszawskiej 66a (Studio Tańca Warszawska66 Dance Station).

W Szkole prowadzone są zajęcia z różnych form tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Działają tu również kluby tańca: towarzyskiego WIKA i Disco Dance Figo. Instruktorzy to profesjonaliści: obecni lub byli tancerze, mistrzowie Polski i świata, zrzeszeni w organizacjach tanecznych: w Polskim Towarzystwie Tanecznym okręg warmińsko-mazurski, Polskim Związku Tańca Sportowego i Polskiej Federacji Tańca.
mmb

Obrazek w tresci