Pijany przyjechał do sklepu. Został zatrzymany przez mieszkańca

2018-08-14 12:50:39(ost. akt: 2018-08-14 13:14:29)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Obywatelską postawą wykazał się świadek, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Pijanemu 29-latkowi może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj, 13 sierpnia, na numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony mężczyzna, który poinformował, że zauważył kierującego, który może być pod działaniem alkoholu. Do zdarzenia doszło po godzinie 22.00 w Pieckach. Zgłaszający powiedział, że idąc ulicą Zwycięstwa zauważył, jak kierowca osobowego volkswagena zajeżdża pod sklep, parkuje, a następnie wychodzi z niego „zataczając się na boki”. Mężczyzna zareagował natychmiast, podbiegł do kierowcy, ujął go i wezwał na miejsce policję.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali pod wskazany adres sprawdzili stan trzeźwości 29-letniego mężczyzny. Okazało się, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W efekcie interwencji nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu będzie tłumaczyć swoje zachowanie. Grozi mu odpowiedzialność według Kodeksu Karnego. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Źródło: KPP Mrągowo