Festiwal Kultury Ludowej w Kowalach Oleckich

2018-08-09 13:16:15(ost. akt: 2018-08-09 13:23:36)

Autor zdjęcia: Archiwum UG w Kowalach Oleckich

W sobotę, 4 sierpnia w Kowalach Oleckich odbył się Festiwal Kultury Ludowej. Na scenie wystąpiły zespoły: „Rossijana” z Czerniachowska, „Pałuki” z Kcyni, „Sami Swoi” z Tomaszowa Mazowieckiego oraz „Przeroślaki” z Przerośli.
Przedsięwzięcie miało za zadanie popularyzację kultury ludowej poszczególnych regionów Polski, a także zaprezentowanie niezwykle barwnego i widowiskowego folkloru rosyjskiego. Ponadto działanie miało na celu promocję gminy oraz integrację wewnątrz- i międzypokoleniową jej mieszkańców.


Tego dnia na festiwalowej scenie wystąpiły zespoły: „Rossijana” z Czerniachowska, „Pałuki” z Kcyni, „Sami Swoi” z Tomaszowa Mazowieckiego oraz „Przeroślaki” z Przerośli.

Zaproszone grupy zaprezentowały niezwykle barwne i interesujące widowisko, podczas którego można było usłyszeć pieśni oraz melodie charakterystyczne dla regionu lub danej nacji. Żywiołowe wykonania i skoczne melodie szybko porwały do wspólnej zabawy oraz tańca publiczność, która entuzjastycznie przyjęła artystów.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach imprezy, którzy mogli liczyć na gry i zabawy z animatorami kultury. Nie mogło oczywiście zabraknąć rozmaitych konkursów z nagrodami. Ponadto dzieci mogły znakomicie bawić się na specjalnie utworzonym placu zabaw ze zjeżdżalniami oraz trampolinami. Dodatkowymi atrakcjami były stoiska z rękodziełem ludowym i specjałami kuchni regionalnej, a także zabawa przy muzyce popularnej.

Wydarzenie kulturalne zostało zorganizowane przez Urząd Gminy Kowale Oleckie oraz Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jan #2553153 | 91.233.*.* 10 sie 2018 14:16

  Występy zespołów super , szczególnie 'Rossijana', .Natomiast organizatorzy zawiedli na całej linii. Miało zacząć się o godz. 16.-, a prawie przez godzinę nikt nie informował co się dzieje-pusto i cicho.Ludzie przyjeżdżali i odjeżdżali, odchodzili bo nikt nie raczył poinformować,że jest ' opóżnienie' i dlatego widowni było bardzo mało . Wstyd organizatorzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ale jo ni wiedział #2552895 | 83.28.*.* 10 sie 2018 07:30

   Ło !!! jeka fejna inpreza , ło jekiw fajne zespoły ludowe , nie wiwdzieli my o tem , na drugi rok psyjezdzamy kupo i to napewno ! łoj bedziem tańcować ! A ze swoimi rencnymi wyrobami mozna bedzie psyjechać ? , jo by sie psywluk ze swoimi gratami , jak to z tym je u was a ?

   odpowiedz na ten komentarz