Na UWM droga wciąż otwarta. Nabór kandydatów ruszy wkrótce

2018-08-09 08:49:45(ost. akt: 2018-08-09 08:54:13)
Inauguracja jest zawsze wielkim przeżyciem zwłaszcza dla studentów pierwszego roku

Inauguracja jest zawsze wielkim przeżyciem zwłaszcza dla studentów pierwszego roku

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Pierwsza część rekrutacji na nasz uniwersytet już się zakończyła, ale na kandydatów dalej czekają wolne miejsca. Nabór uzupełniający potrwa do 14 września.
W samo południe 13 lipca zostały ogłoszone listy kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Następnie, każdy, kto dostał się na wymarzony kierunek miał dokładnie tydzień, na potwierdzenie zamiaru studiowania przez dostarczenie wymaganych dokumentów.

Co jednak z tymi, którzy na studia się nie dostali? Okazuje się, że jeszcze nie wszystko stracone, bo już niebawem rozpocznie się drugi nabór. — Rekrutacja dodatkowa będzie prowadzona od 7 do 14 września do godz. 15:00. W tym czasie kandydaci powinni w systemie internetowej rejestracji kandydatów wybrać kierunek oraz wnieść opłatę rekrutacyjną. Wyniki kwalifikacji ogłosimy 19 września o godz. 12:00. Kandydaci będą mieli czas do 24 września do godz. 15:00, aby potwierdzić zamiar studiowania przez dostarczenie wymaganych dokumentów — mówi Paweł Łojewski, kierownik biura do spraw studenckich.

A olsztyński uniwersytet cieszy się dużą popularnością. Świadczy o tym między innymi liczba osób, które wyraziła chęć studiowania na olsztyńskim uniwersytecie.

W ubiegłym roku w całej rekrutacji wzięło udział 15 tysięcy osób. W tym roku do rekrutacji przystąpiło już ponad 12 tysięcy kandydatów. — Na studia przyjęliśmy 6156 osób. Jest to wartość zbliżona do naboru ubiegłorocznego (także przyjęliśmy ponad 6 tys. osób) — informuje Paweł Łojewski. Warto jednak dodać, że tak naprawdę kandydatów było dużo więcej. Nie wszyscy wnieśli jednak opłatę rekrutacyjną uprawniającą do kwalifikacji.

Kuch

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. NO #2553363 | 213.76.*.* 10 sie 2018 19:23

    Najlepsze co by mogło spotkać Olsztyn to zamknięcie całego tego UWM. Wszystkie ceny by się unormowały.

    odpowiedz na ten komentarz