Kolejna tragedia na wodzie? Trwa akcja poszukiwawcza na Mamrach

2018-08-08 16:55:05 (ost. akt: 2018-08-08 16:51:20)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Węgorzewie

Węgorzewscy policjanci i inne służby poszukują zaginionego 34-latka. Mężczyzna ostatni raz widziany był w poniedziałek 6 sierpnia około godz. 15:30 na jeziorze Mamry pomiędzy wyspą Upałty, a plażą Zwierzyniecki Róg w miejscowości Trygort.
Ze zgłoszenia wynika, że mężczyzna wypadł z jachtu. Jako pierwsi na miejscu pojawili się ratownicy z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, następnie na miejsce dopłynęły dwie łodzie z ratownikami i nurkami z węgorzewskiej komendy straży pożarnej.
— Po przeszukaniu powierzchni wody podjęto decyzję o wprowadzeniu do działań nurka — informuje st. asp. Tomasz Grunwald, oficer prasowy KP PSP w Węgorzewie. — W trakcie prowadzenia działań na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Węgorzewie kpt. Ireneusz Lalak oraz dotarły dodatkowo zadysponowane zastępy z KP PSP Giżycko i JRG 2 z Olsztyna.

Po około sześciu godzinach prowadzenia poszukiwań, ze uwagi na zapadający zmierzch i wzmagający się wiatr podjęto decyzję o zakończeniu akcji. Następnego dnia policja wraz ze strażą pożarną wznowiła poszukiwania przy użyciu specjalistycznego sprzętu w postaci sonarów. Do tej pory mężczyzny nie odnaleziono.

— Mężczyzna ma około 175 wzrostu, włosy krótkie. Ubrany był w koszulkę z krótkim rękawem oraz kąpielówki — mówi st. asp. Grażyna Magiera, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. — Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące zaginięcia mężczyzny proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 87-427-04-00, 112 lub osobisty z najbliższą jednostką Policji.
(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Moja i Twoja gadała,że #2551936 | 83.6.*.* 8 sie 2018 18:22

    Un mógł się utopić panie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. mazur #2551913 | 83.9.*.* 8 sie 2018 17:49

    tak to jest jak pijany słoik nie potrafi się zachować na wodzie , łodzie bez patentów ludzie bez papierów ale najważniesza kasa u gościa od czarterów łodzi .

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)