Absolwenci UWM przyjadą, żeby pobyć na swojej uczelni

2018-08-07 20:11:36 (ost. akt: 2018-08-07 20:28:43)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

8 września do Olsztyna przyjadą byli studenci naszego uniwersytetu. Kończący się uroczystym balem Dzień Absolwenta jest już tradycją olsztyńskiej uczelni.
Spotkania absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (oraz uczelni, które go poprzedzały) odbywają się co roku na początku września. Dzień Absolwenta to szansa przede wszystkim na integracyjne spotkanie kolegów, ale i na podtrzymanie więzi z Alma Mater.

Tegoroczny zjazd rozpocznie się o godzinie 10.40 na Promenadzie Absolwentów przy głazie poświęconym pamięci studentów i pracowników akademickich. Po zapaleniu znicza uczestnicy przeniosą się do auli im. prof. M. Kotera. Tam nastąpi uroczyste otwarcie i przywitanie absolwentów występem Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.

Kolejnym punktem spotkania jest wystąpienie rektora Ryszarda Góreckiego. W związku ze zbliżającymi się obchodami 20-lecia olsztyńskiego uniwersytetu, możemy się pewnie spodziewać prób podsumowania dotychczasowej działalności uczelni.
Zgodnie z tradycją nie zabraknie wyróżnień i Złotych Dyplomów. Te ostatnie trafią w ręce „pięćdziesięciolatków”, czyli osób, które pół wieku temu ukończyły studia. Później przewidziano czas na występy gości i akordeonisty.

Dzień Absolwenta jest dla wielu byłych studentów doskonałym pretekstem, by zorganizować zjazd rocznika. A jeśli to się nie uda, można — choćby z grupką koleżanek i kolegów — wziąć udział w Balu Absolwenta.

Zjazdy absolwentów odbywają się na UWM od 30 lat. W podziękowaniu za dotychczasowe zasługi na rzecz utrzymywania więzi absolwentów z macierzystą uczelnią Fundacja im. M. Oczapowskiego, powołana przez Stowarzyszenie Absolwentów UWM, została w 2017 r. wyróżniona certyfikatem Produkt Warmii i Mazur.

dbp

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Żeby tylko nie dostali zawału #2552335 | 109.241.*.* 9 sie 2018 12:03

    jak zobaczą LOGO swojej byłej Ukochanej Uczelni

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ukończyli WSR 50 lat temu. PRZYJADĄ #2552326 | 109.241.*.* 9 sie 2018 11:55

    a Uniwersytet Warmińsko Mazurski, nie chce im udostępnić Sali Stołówki na bal, żeby wszyscy mogli razem sie bawić jak za dawnych czasów, ale nie mają gdzie . Wstyd Panowie Rektorzy [jest ich 5-ciu czy nawet 6-ciu]. PO prostu WSTYD Panowie. Nie na wszystkim trzeba zarobić. Nie bądźcie PAZERNI. Trzeba mieć choc trochę wrazliwości i poczucia wstydu.......... WSTYDU

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD