Pan Bóg stworzył wieś, a człowiek miasto

2018-08-06 19:54:57 (ost. akt: 2018-08-26 10:27:42)
Nie wiem czy Państwo znacie przysłowie, że "Pan Bóg stworzył wieś, a człowiek miasto". Dzisiaj wieś przeżywa swoją drugą młodość. Nasze wsie są coraz piękniejsze, coraz bardzie zadbane. Jest ich w naszym regionie ponad 2 tysiące, najwięcej w gminie Ełk (58). Wierzę więc, że nie będzie kłopotów ze znalezieniem kandydatek do naszego plebiscytu "Najpiękniejsza Wieś" województwa warmińsko-mazurskiego.
Jednak 1 stycznia 2019 roku jedna wieś nam ubędzie, bo wtedy formalnie miastem stanie się Wielbark. Dla mieszkańców tej wsi jest to zatem ostatnia okazja, aby powalczyć o tytuł "Najpiękniejszej Wsi".
Zasady są proste: szukamy ładnych i pięknych wsi, które będziemy dla Państwa opisywać i pokażemy na zdjęciach. Co trzeba zrobić, aby zgłosić wieś do plebiscytu "Najpiękniejsza Wieś" ? To proste. Wystarczy wysłać do nas e-maila na adres: redakcja@gazetaolsztynska.pl. Mile widziane parę słów uzasadnienia i zdjęcia.
Nasz plebiscyt trwa do końca września. Wkrótce przedstawimy więcej szczegółów. Poinformujemy między innymi, co zyska wieś, która zwycięży w naszym plebiscycie.

Wsi spokojna, wsi wesoła!
Który głos twej chwale zdoła?
Kto twe wczasy, kto pożytki
Może wspomnieć zaraz wszytki?

Tak o urokach wiejskiego życia pisał przed wiekami Jan Kochanowski. Wierzę, że takich wsi w naszym regionie jest wiele i wszystkie one zasługują na to, żeby je opisać. Zatem do zobaczenia w „Gazecie Olsztyńskiej” i na gazetaolsztynska.pl.

Igor Hrywna

Każdy, kto wyśle SMS (koszt 1,23) otrzyma specjalny kod, dzięki któremu otrzyma aktualne wydanie gazety Olsztyńskiej.


Po otrzymaniu kodu trzeba wejść na kupgazete.pl
Potem wybrać "Gazeta Olsztyńska. Kup bieżące wydanie"
Następnie wpisac kod w białe pole i nacisnąć: "Sprawdź kod". UWAGA:


Regulamin: kliknij tutaj