Karolina finalistką Miss Polonia

2018-08-05 09:00:00(ost. akt: 2018-08-07 17:02:12)
Karolina z Rybna wystąpi w finale Miss Polonia

Karolina z Rybna wystąpi w finale Miss Polonia

Karolina Urbańska z Rybna została finalistką Miss Polonia 2018. Jest jedyną uczestniczką finału z województwa warmińsko-mazurskiego. W lipcu pokonała w półfinale prawie sto rywalek. Jesienią powalczy o koronę Najpiękniejszej Polki 2018.
- Jak to się stało, że wzięłaś udział w wyborach Miss Polonia?
- Od zawsze lubiłam pozować do zdjęć oraz chodzić w pokazach mody. Po kontraktach zagranicznych chciałam przeżyć przygodę w Polsce. Najpierw był casting w Olsztynie. Po zakwalifikowaniu odbył się konkurs regionalny w czerwcu w Galerii Warmińskiej, podczas którego  musiałyśmy zaprezentować się w kilku pokazach mody.  Tam zostałam II Wicemiss Warmii i Mazur 2018. Następnie w Warszawie 4 lipca odbył się półfinał konkursu w formie castingu. Zaprezentowałyśmy się jurorom w strojach kąpielowych, dopasowanym topie oraz spodniach, a także były prowadzone indywidualne rozmowy z kandydatkami. Jury w składzie: Agata Biernat (Miss Polonia 2017), Jagoda Piątek – Włodarczyk (Dyrektor Konkursu Miss Polonia), Oliwia Jesionowska (choreograf konkursu) i Igor Włodarczyk (PR Manager Miss Polonia) wyłoniło 20 finalistek.

- Czy wcześniej miałaś do czynienia z konkursami typu Miss Polonia lub modelingiem?
- Temat konkursów piękności nie jest mi obcy, ponieważ w Chinach jako modelka brałam udział w wyborach: „2015 World Hakka Chinese Miss Contest Finals in Asia Pacific Region”, gdzie zdobyłam wyróżnienie. Następnie w Polsce brałam udział w kilku konkursach. W jednym z nich zostałam utytułowana, jako II Wicemiss. Modelką jestem od 5 lat. Byłam na kontraktach zagranicznych w Pekinie, Tokio i Mediolanie. W Chinach jedną z ważniejszych prac dla mnie było pozowanie dla firmy Wolford. Niesamowitym wyróżnieniem była publikacja sesji zdjęciowej z Mediolanu w angielskim magazynie „Routh”. Natomiast w Tokio niesamowitym przeżyciem dla mnie był udział w programie telewizyjnym: „Shop Channel”.

- Jak oceniasz swoje szanse w finale Miss Polonia?
- Myślę, że ocenianie zostawię jurorom, którzy wychwytują to, na co konkretnie chcą zwrócić uwagę u kandydatek. Uważam, że każda finalistka jest na swój sposób wyjątkowa i zasługuje na wyróżnienie.

- Jak będą wyglądały twoje przygotowania do wielkiego finału?
- Na pewno poćwiczę trochę nad sylwetką (śmiech). Oprócz tego podczas zgrupowania przed galą finałową będziemy uczyły się układów, które zaprezentujemy jury oraz widowni. Na pewno powtórzę także chodzenie na szpilkach. Inaczej chodzi się na wybiegu, a inaczej w konkursach piękności.

- Jak na Twój sukces zareagowała rodzina i przyjaciele?
- Od zawsze miałam ogromne wsparcie od rodziny, przyjaciół, chłopaka, ale i też ludzi z mojego regionu. Zawsze bardzo się cieszą z moich osiągnięć i motywują do dalszego spełniania marzeń.

- Czym się interesujesz (hobby) i jak spędzasz wolny czas?
- Moje hobby to głównie modeling – pokazy, sesje zdjęciowe, eventy, showroomy. Oprócz tego lubię czytać, śpiewać, grać na gitarze, podróżować. W wolnym czasie staram się znaleźć chwilę dla przyjaciół i rodziny. Interesuję się także piłką nożną, śledzę zagraniczne rozgrywki, ale też poczynania lokalnych drużyn.

-Jaką szkołę ukończyłaś, gdzie się uczysz?
- W 2017 roku ukończyłam Liceum Ogólnokształcące w Rybnie na kierunku biologiczno-geograficznym, obecnie studiuję zarządzanie w Olsztynie.

- Ile kandydatek pokonałaś w drodze do finału?
- Nie nazwałabym tego pokonaniem. Na konkursie regionalnym w Olsztynie było 13 kandydatek, na półfinale już troszkę więcej, bo około stu.

- Jakie są Twoje plany na przyszłość?
- Staram się wciąż rozwijać w kierunku modelingu, uwielbiam także pracę z dziećmi – prowadziłam zajęcia wokalne i czytelnicze. Myślę, że czas wskaże mi odpowiednią ścieżkę.

- Gdzie i z kim mieszkasz, czy masz rodzeństwo?
- Mieszkam w Rybnie z moimi najbliższymi. Mam młodszego brata Arka oraz starszą siostrę Wiolettę, z którą rozwijam wspólną pasję do modelingu.

- Ulubiona książka to...
-Uwielbiam książki, więc ciężko mi wybrać tą naj. Gdy byłam młodsza z pewnością odpowiedziałabym „Harry Potter” J.K. Rowlinga, które czytałam wiele razy. Teraz wolę bardziej powieści realistyczne, miłosne, np. cykl książek „Wszystkie kolory miłości” Nicholasa Sparksa oraz powieści Federico Moccia.

- Ulubione filmy...aktorzy...
- Jeśli chodzi o filmy to lubię horrory, komedie romantyczne, ale i filmy wojenne. Od niedawna jestem fanką seriali: „Dom z papieru”, „Gra o tron”, „ Czas honoru” czy „The Walking Dead”. Nie mam swoich ulubionych aktorów i aktorek. W dzieciństwie lubiłam Leonardo di Caprio.

- Muzyczne zainteresowania...

- Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. Z każdego rodzaju znajdę coś dla siebie. Po ostatnich wakacjach się w piosenkach hiszpańskiego popu. Lubię także muzykę polskich artystów.

- Sport...
- Kto chociaż trochę mnie zna, odpowie piłka nożna. Mogłabym siedzieć godzinami przed telewizorem lub na stadionie i oglądać piłkarzy ganiających za piłką. Jest to dla mnie niesamowita dyscyplina sportu, pełna emocji i wrażeń. Niestety sama nigdy nie znalazłam czasu na tę dyscyplinę. Chociaż, gdy miałam 10 lat byłam bramkarzem w turnieju ,,Z podwórka na stadion”. W wolnych chwilach lubię biegać, pójść na siłownię, pojeździć na rolkach lub łyżwach, pójść na spacer z moim pieskiem Milką.

- Czy w dzieciństwie marzyłaś o konkursach typu Miss Polonia?

- Tak, już od dziecka razem z siostrą zakładałyśmy sukienki, buty na wysokim obcasie mamy i paradowałyśmy przed lustrem. Oczywiście, jak większość małych dziewczynek, chciałam być taka, jak panie w telewizji, które po werdykcie zakładały na głowę koronę.

- Najskrytsze marzenie?
- Chciałabym dalej podróżować.

- Jakaś anegdota z eliminacji i półfinału Miss Polonia?
- Najzabawniej było w trakcie przygotowań przed finałem regionalnym, kiedy trzeba było się skupić na próbach, a co chwilę klienci galerii machali do nas, pozdrawiali, robili zdjęcia.

Jaka panuje atmosfera na takich konkursach?
- Jest to na pewno dla każdej dziewczyny przeżycie, które obfituje w wiele radosnych chwil i niesamowitego dreszczyku emocji. Oprócz tego jest pozytywny stres, z którym trzeba umieć sobie poradzić.

- Jak zachowywały się inne uczestniczki i jakie panują między wami relacje?
- Dużo osób myśli, że podkładamy sobie nogi, dokuczamy sobie nawzajem, ale to są stereotypy. Wśród uczestniczek panuje przyjazna atmosfera, pełna wsparcia. Jest wiele śmiechu podczas prób, ponieważ w krótkim czasie trzeba zapamiętać różne układy.

- Czy poznałaś jakieś ciekawe, znane osoby związane w show-biznesem?

- Podczas pokazów mody jest sporo znanych osób, lecz staram się skupić na sobie i na tym, aby dobrze pójść na wybiegu. Podczas finału regionalnego poznałam panującą obecnie Miss Polonia 2017 Agatę Biernat oraz Miss Polonia 2016 Izabellę Krzan i były one bardzo sympatyczne i przyjazne. W czasie jednego z pokazów rzuciła mi się w oczy aktorka Anna Karczmarczyk, z którą miałam później okazję porozmawiać. Za kilka dni pojawiły się w Internecie zdjęcia z innego eventu, na którym była w tej samej kreacji, co ja podczas pokazu. Bardzo się ucieszyłam.

- Jak się odnajdujesz w takim świecie?
- Każdy ma na to swój patent. Ja akurat należę do grona bardziej skrytych osób i jest to dla mnie nie lada wyzwanie. Duże wsparcie od najbliższych i szeroki uśmiech to jest moja metoda.

- Dziękuję za rozmowę
Dziękuję również. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Czytelników gazety działdowskiej i Gazety Olsztyńskiej. Dziękuję za wsparcie i proszę o dalsze trzymanie kciuków podczas finału Miss Polonia.Karolina Urbańska jako jedyna z województwa warmińsko-mazurskiego zakwalifikowała się do finału. W czerwcu podczas konkursu regionalnego została II Wicemiss Warmii i Mazur 2018. Jubileuszowa, 40. gala finałowa konkursu odbędzie się jesienią w Warszawie. Zwyciężczyni konkursu w nagrodę otrzyma bursztynową koronę i będzie reprezentować nasz kraj w najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Universe i Miss Grand International.
Tego typu konkursy zawsze cieszą się popularnością wśród kandydatek ubiegających się o koronę najpiękniejszej.


Karolina Urbańska
Wiek: 19 lat
Wzrost: 176 cm
Waga: 49,5 kg
Wymiary: 82-62-86

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. typowy facet #2560195 | 81.219.*.* 21 sie 2018 16:04

  fajna uroda, ciekawe proporcje, przyjemne kształty, świeże piękno które uspakaja, relaksuje i działa

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. słabe zainteresowanie #2551987 | 185.170.*.* 8 sie 2018 20:18

  finalistka to nigdy nie laureatka. na pewno odpadnie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Załamany czytelnik #2550066 | 94.254.*.* 5 sie 2018 22:56

   Rowling to kobieta. Nie piszemy "Rowlinga", tylko J. K. Rowling

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Boguś Linda #2550027 | 37.122.*.* 5 sie 2018 21:13

   Poproszę o numer telefonu tej pięknej pani

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

  3. Drzazga #2550025 | 185.170.*.* 5 sie 2018 21:10

   To straszne

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz