Polskie parki rozrywki dorównują zagranicznej konkurencji

2018-07-31 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-10 12:36:04)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Parki rozrywki są dla wszystkich! Niektóre bardziej odpowiadają rodzinom, podczas gdy inne oferują zwariowaną rozrywkę poszukiwaczom mocnych wrażeń. Co najważniejsze, już nie musimy wyjeżdżać za granicę, gdyż Polska dorównuje zachodnim atrakcjom.
Parki rozrywki w Polsce

Pod względem parków rozrywki Polska z roku na rok ma do zaoferowania coraz więcej, a miłośnicy wrażeń nie muszą już wybierać wyłącznie z oferty zagranicznej. Oprócz najbardziej znanej Energylandii, mamy jeszcze śląską Legendię, a także parki tematyczne takie jak Inwałd Park i JuraPark. Co więcej, na horyzoncie jest jeszcze otwarcie Park of Poland (w Mszczonowie pod Warszawą), którego gigantyczna część wodna (Suntago Wodny Świat) jest w budowie od 2017 roku, a cały park inwestor określa nie tylko największym w Polsce, ale i w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Polskie parki na tle europejskim

Zespół analityków ShopAlike zebrał dane dotyczące parków dostępne na ich oficjalnych stronach internetowych, a także rankingów dotyczących działających kolejek górskich z Roller Coaster database.

W przygotowanym przez nich zestawieniu polska Energylandia znalazła się na pierwszym miejscu w dziedzinie parków dla rodzin. Wyprzedziliśmy Holandię, Włochy i Finlandię. Analiza uwzględnia najniższą cenę, możliwość noclegu oraz obecność parku wodnego. Nie ma w takim razie potrzeby wyjeżdżać w daleką podróż z małymi dziećmi!

Poszukiwacze mocnych wrażeń mogą być także dumni ze swojego kraju. Pod względem najlepszych kolejek górskich w Europie Energylandia zajęła trzecie miejsce, zaraz po niemieckim Europa-Park oraz wiedeńskim Wiener Prater. Dostarczamy więcej adrenaliny niż angielski Alton Towers oraz Blackpool Pleasure Beach.

Cały ranking parków rozrywki w Europie jest dostępny tutaj.

Materiał powstał przy współpracy z ShopAlike.