Spłonęło kilkanaście hektarów rżyska i zboża na pniu

2018-07-27 16:14:37(ost. akt: 2018-07-27 17:40:05)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W Czarnowcu w gminie Reszel spłonęło kilkanaście hektarów rżyska i zboża na pniu. Do pożaru doszło w trakcie koszenia zboża. Nie jest znana przyczyna jego powstania.
Tylko dzięki sprawnej i bardzo szybkiej akcji strażaków oraz użyciu dużych sił i środków udało się ograniczyć straty jakie mógł przynieść pożar do jakiego doszło w piątek około godziny 14 w Czarnowcu w gminie Reszel. Spłonęło tam kilkanaście hektarów rżyska i zboża na pniu. Do pożaru doszło w czasie wykonywania prac polowych. Trwają właśnie żniwa.

Na miejscu pracowało dziesięć zastępów straży pożarnej (zawodowej i ochotniczej) z powiatów kętrzyńskiego i bartoszyckiego. W akcję minimalizacji skutków pożaru włączyła się firma rolnicza uprawiająca pola w Czarnowcu. Użyto ciężkiego sprzętu rolniczego, aby pożar się nie rozprzestrzeniał i nie powstał na nowo.

and

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #2544869 | 83.9.*.* 28 lip 2018 07:37

    zboże na pniu to rosnące jeszcze lany zboża. Redakcja kilkakrotnie użyła tego sformułowania a można jeszcze zboże na polu, lany zboża, rosnące zboże, nieskoszone zboże. Pozdro.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz