14 chętnych na jedno miejsce na medycynie

2018-07-20 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-30 14:08:34)
Tak było podczas rekrutacji w 2011 roku

Tak było podczas rekrutacji w 2011 roku

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

NAUKA\\\ Weterynaria, prawo oraz kierunek lekarski są najbardziej oblegane przez absolwentów szkół średnich. W piątek zakończyła się rekrutacja na nasz uniwersytet.
Do 20 lipca maturzyści mieli czas na potwierdzenie zamiaru studiowania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim poprzez dostarczenie wymaganych dokumentów. Najwięcej chętnych chce studiować na kierunku lekarskim, weterynarii, a także prawie. Dużą popularnością wśród tegorocznych kandydatów cieszy się również informatyka, ekonomia, zarządzanie i bezpieczeństwo wewnętrzne.
A na którym kierunku była największa konkurencja? W tym przypadku również na czele uplasował się kierunek lekarski, gdzie na jedno miejsce było aż czternastu chętnych. Na drugim miejscu znalazła się filologia angielska. W tym przypadku na jedno miejsce było chętnych 9,5 osoby. Z kolei 6 osób było chętnych na jedno miejsce na kierunku zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii.
Jak czytamy na stronie internetowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego "zainteresowanie studiami pierwszego stopnia na UWM było większe niż przed rokiem". Na pierwszym roku studiów czekało na kandydatów 4766, a chętnych było ponad dwukrotnie więcej, bo o miejsca starało się 11 tysięcy osób.
Przypomnijmy, że choć rekrutacja na studia pierwszego stopnia już się zakończyła, to wciąż trwają zapisy na studia drugiego stopnia, a także na studia niestacjonarne. Ci, którzy pierwszy etap edukacji w szkołach wyższych mają już za sobą i chcieliby kontynuować naukę mają jeszcze kilka dni na zarejestrowanie się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Ta zakończy się 24 lipca. Listę zakwalifikowanych na studia kandydatów poznamy dwa dni później w samo południe.

Krzysztof Kucharczak

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.