Prace w Domu Kultury podzieliły mieszkańców

2018-07-20 11:22:49(ost. akt: 2018-07-20 11:27:09)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Miłakowie

Od 27 lutego tego roku trwają prace termomodernizacyjne w Miłakowskim Domu Kultury. Nie wszyscy mieszkańcy są z tego zadowoleni. Skarżą się, że niedawno był remont i obecne prace to niegospodarność. Miasto odpiera zarzuty.
— Do nas, podczas dyżuru radnych, wielu mieszkańców zgłasza sprawę remontu Miłakowskiego Domu Kultury — mówi Zbigniew Zabłocki, radny powiatu ostródzkiego. — Ludzie są zbulwersowani tym, że trzy lata temu był remont budynku, wymieniono okna, robiono ocieplenie i nową elewację. Teraz to wszystko się niszczy. Ja też uważam, że to jest niegospodarność, nie powinno tak być. Zgadzam się z remontem pomieszczeń dla opieki społecznej, ale z niszczeniem tego, co było nie tak dawno robione, już nie. Z tyłu za Domem Kultury jest dość duży teren. Tam powinien być według mnie plac zabaw dla dzieci, a może nawet amfiteatr. Remontują budynek w czasie wakacji zamiast organizować imprezy letnie. To też jest dziwne.
Ale zdaniem burmistrza Miłakowa Aleksandra Gawryluka, to nie jest żaden remont.
— To jest termomodernizacja budynku, która w żaden sposób nie będzie miała wpływu na przeprowadzone wcześniej prace remontowe wewnątrz Miłakowskiego Domu Kultury — wyjaśnia burmistrz Gawryluk — Najważniejsze, jest jednak to, że w ramach realizacji zadania zostaną wydzielone i wyremontowane pomieszczenia dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłakowie. Stworzymy warunki dla kompleksowej obsługi mieszkańców w zakresie pomocy socjalnej, gdyż obecna sytuacja lokalowa MOPS nie spełnia standardów organizacji pracy socjalnej.
Kierownik MDK podkreśla, że wcześniejsze prace modernizacyjne były realizowane systemem gospodarczym.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olga #2549290 | 94.254.*.* 4 sie 2018 08:47

  I tak Z. zostanie burmistrzem. :):)

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. a gdyby tak #2544387 | 94.254.*.* 27 lip 2018 07:41

   bzdury, bzdury, bzdury po co kolejny plac zabaw ? po co kolejny amfiteatr ? to żywa rozpusta i prawa ustalane na własną rękę bez liczenia się z przepisami prawa czy jakimiś zasadami społecznymi chociażby ... W Miłakowie jest już piękny amfiteatr i jeszcze piękniejszy plac zabaw :) Jest to też idealne miejsce na organizację imprez . Tylko w Miłakowie można organizować sobie imprezki pod oknami mieszkańców albo gdzie się chce np. na plaży wbijając się z głośnikami w tłum i nie licząc się z tym, że ktoś przybył na plażę aby odpocząć od codziennego zgiełku . Nikt nie patrzy na to jakie może być ryzyko z organizacji takiej imprezki (woda, alkohol, tłum ludzi) przecież plaża to też perełka pana Z ... Może tam należy wybudować jeszcze jeden amfiteatr i jeszcze jeden plac zabaw ? bardzo mądre przedsięwzięcia Pan planuje ... Pomysły jak dla niewybawionych bachorów :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. naród was lubi #2543852 | 188.146.*.* 26 lip 2018 12:32

   Sytuacja miała miejsce w miniony piątek przed biurem poselskim PiS w Morągu. – Pod moim biurem doszło do zniszczenia mienia, podczas trwającego zebrania członków Prawa i Sprawiedliwości – informuje Bogusława Orzechowska, senator PiS. – Na takie zachowanie nie ma i nie będzie zgody. Każdy ma prawo do własnych opinii i upodobań politycznych. Natomiast nikt nie ma prawa, by swoją antypatię wyładowywać w ten sposób.Policjanci potwierdzają, że takie zdarzenie miało miejsce. Zgłoszenie o uszkodzonych pojazdach przyjęli tego samego dnia w godzinach wieczornych. Początkowo wszystko wskazywało, że opony zostały celowo przebite w czterech autach. W niedzielę zgłosiła się do nas kolejna osoba, której pojazd został uszkodzony w ten sam sposób. Dlatego ostatecznie sprawa dotyczy pięciu samochodów – mówi Anna Karczewska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

   odpowiedz na ten komentarz

  3. Nana #2543733 | 37.47.*.* 26 lip 2018 09:13

   Ja uważam że P. Zabłocki mówi prawdę bo tych remontów już dość i tak nic się nie dzieje w Dk tam działa tylko Gwardian i chwała mu za to

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Miłakowianin #2543525 | 83.6.*.* 25 lip 2018 20:09

    Czego można się spodziewać po starym ORMOWC-u i komuchu Zabłockim. Nic nie zrobił dla Miłakowa. Załatwia swoje sprawy, donosi, krzywdzi ludzi. Ten nieudacznik tylko jątrzy . Ptrzykleił się do pseudo księży i pływa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (9)