Teraz wszyscy możemy promować Warmię i Mazury

2018-07-21 12:00:00(ost. akt: 2018-07-31 11:17:28)
Gustaw Marek Brzezin

Gustaw Marek Brzezin

Autor zdjęcia: Fot. archiwum Urzędu Marszałkowskiego

Region\\\ PRO Warmia i Mazury to konkurs na projekty promocyjne. Jest adresowany do samorządów, biznesu oraz instytutów naukowych. Właśnie zaczęła się jego 7. edycja.

Konkurs PRO Warmia i Mazury jest organizowany przez samorząd województwa. Zgłoszenia można składać do 16 sierpnia. Konkurs jest adresowany przede wszystkim do samorządów, ale mogą wziąć w nim udział również inkubatory przedsiębiorczości, parki naukowo-technologiczne, strefy ekonomiczne, agencje rozwoju regionalnego, izby i centra gospodarcze, biura obsługi inwestorów, uczelnie wyższe, instytuty naukowe czy klastry. Projekty promocyjne mogą być realizowane 
w partnerstwie z przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi lub mediami.


— Celem, do którego dążymy, jest budowa dobrego klimatu i przyciąganie nowych inwestycji do naszego województwa — mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. — Dotychczasowe inwestycje oraz rozbudowa infrastruktury pozwalają patrzeć nam w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Naszym zadaniem jest nie tylko podtrzymanie tego stanu rzeczy, ale również ciągłe doskonalenie i wdrażanie nowych, skutecznych metod, które pozwolą na zwiększenie zasobności gospodarczej regionu oraz podniesienie poziomu życia mieszkańców Warmii i Mazur. Kreowanie pozytywnego inwestycyjnego wizerunku w kraju i poza jego granicami może się odbywać tylko za pomocą działań o charakterze gospodarczym. Dlatego tak ważna jest nasza integracja wewnątrz regionu i efektywna współpraca na rzecz promocji województwa.

Projekty promocyjne będą oceniane w kategorii promocja ogólna oraz promocja gospodarcza. 
Laureatów siódmej edycji PRO Warmia i Mazury poznamy 13 września podczas gali VIII Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmia i Mazury.

MZG