Srebrne pokolenie nam młodnieje

2018-07-17 09:50:00(ost. akt: 2018-07-17 09:51:20)
Igor Hrywna

Olsztyn- Nz. Igor Hrywna, redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej

Igor Hrywna Olsztyn- Nz. Igor Hrywna, redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Wyczytałem gdzieś, że trzy grupy społeczne będą miały w nadchodzących latach największy wpływ na to, jak będzie się zmieniać nasze społeczeństwo.
Po pierwsze, to młodzi ludzie, którzy nie znają już epoki przedinternetowej. Dla nich internet z przyległościami jest tak samo naturalny, jak dla starszych telewizja czy elektryczność. Druga grupa to kobiety, które w coraz większym stopniu będą rządzić światem. Nawet nie dlatego, że chcą, ale muszą.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mężczyźni niewieścieją. Po trzecie, to srebrne pokolenie +55. Ta grupa przechodzi teraz wielką transformację, stając się też częścią wirtualnej rzeczywistości, jak ich dzieci czy wnuki. Dość powiedzieć, że w Polsce w ostatnim czasie liczba użytkowników internetu wzrosła tylko w dwóch grupach wiekowych 7-14 lat oraz 55 lat i więcej. W dalszym ciągu najliczniejszą grupę internautów stanowią osoby w wieku 25-34 lata (22 proc.).

Jednak osoby +55 stanowią już 16 proc. ogółu polskich internautów. To kolejny dowód na to, że srebrne pokolenie staje się coraz bardziej podobne w zachowaniach społecznych do swoich dzieci. Po prostu w oczach nam młodnieje...

Igor Hrywna