Beata Bublewicz oficjalną kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Olsztyna [ZDJĘCIA, VIDEO]

2018-07-10 08:27:40(ost. akt: 2018-07-10 22:17:16)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Koalicja Obywatelska powołana przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną na swojej konwencji zaprezentowała kandydatów na prezydentów Olsztyna i Elbląga. Zostali nimi Beata Bublewicz (Olsztyn) i Michał Missan (Elbląg). Poznaliśmy także liderów list do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.
— Jestem gotowa i pełna entuzjazmu do działania. Po 11 latach rządów przez jeden obóz Olsztyn potrzebuje zmian. Potrzeba nowej energii — powiedziała we wtorek Beata Bublewicz.

Do Olsztyna przyjechali także Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer, czyli przewodniczący Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. A to dlatego, że Koalicję Obywatelską powołały właśnie te dwie partie.

— Chcemy, aby Koalicja Obywatelska była gotowa do wyborów samorządowych, potem europejskich i parlamentarnych. Uważamy, że budowanie wspólnego programu ma sens — stwierdził Grzegorz Schetyna. — Ogłaszanie kolejnych kandydatów na dobrych gospodarzy pokazuje, że można się porozumieć — dodała Katarzyna Lubnauer.


Kandydaci Koalicji na prezydentów Olsztyna i Elbląga:
Beata Bublewicz: Jestem gotowa i pełna entuzjazmu do działania. Po 11 latach rządów przez jeden obóz Olsztyn potrzebuje zmian. Potrzeba nowej energii.

- Kandydatką na prezydenta Olsztyna jest Beata Bublewicz
- Kandydatką na wiceprezydenta Olsztyna jest Izabela Smolińska-Letza
- Kandydatem na prezydenta Elbląga jest Michał Missan

Missan pracuje jako ratownik medyczny w Elbląskim Szpitalu Zespolonym i jako nauczyciel w szkole policealnej. — Elbląg to miasto wielu możliwości. Pora te możliwości otworzyć. Staję do tej kampanii bez kompleksów — stwierdził.

Poznaliśmy także kandydata Koalicji na burmistrza Ostródy. Jest nim Waldemar Graczyk.

Liderzy list do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego:

- Marcin Kuchciński - Olsztyn
- Grażyna Kluge - Elbląg
- Igor Chmieliński - Szczytno
- Bernadeta Hordejuk- Iława
- Jolanta Piotrowska - Giżycko
- Zbigniew Homza - Kętrzyn
- Miron Sycz - Górowo Iławeckie

— Nadal chcemy prowadzić konsekwentną i bliską mieszkańców politykę — powiedział Marcin Kuchciński.
Miron Sycz odniósł się m.in. do wstrzymanego przez rząd PiS małego ruchu granicznego. — Rządzący zapomnieli, że zamykając go, zrobili krzywdę nie naszym sąsiadom, a nam — mówił.[fbpost]https://business.facebook.com/GazetaOlsztynska/videos/10156538092773055/[/fbpost]

[fbpost]https://business.facebook.com/GazetaOlsztynska/videos/10156538014843055/">

***
Przypomnijmy, że znamy już też dwóch innych kandydatów na prezydenta Olsztyna. Jednym z nich jest obecnie urzędujący prezydent Piotr Grzymowicz, który co prawda potwierdził swoją kandydaturę, ale żadnych szczegółów programu nie chce zdradzić. Jak mówi, z tym trzeba poczekać do ogłoszenia terminu wyborów samorządowych. W kampanii wyborczej Grzymowicz zmierzy się na pewno z Michałem Wypijem, kandydatem Zjednoczonej Prawicy, przewodniczącym partii Porozumienie na Warmii i Mazurach oraz doradcą ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

Kto jeszcze wystartuje? Krzysztof Kacprzycki, radny SLD, nie ukrywa, że również zamierza kandydować na prezydenta Olsztyna.
— W moim przypadku też nie jest chyba tajemnicą, że będę kandydował. Ale czekamy na oficjalne ogłoszenie kampanii — powiedział nam ostatnio Andrzej Maciejewski, poseł Kukiz'15.[/quote]

mp, pj

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (99) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator #2536111 | 88.156.*.* 13 lip 2018 22:39

  Akurat w sejmie Beata się napracowała, bo była sekretarzem. Nie jeździła za nasze pieniądze za granicę tyle co obecni z pisu czy dawni typu Iwiński, ale o zasługach dla Olsztyna nic nie wiem. Ale czy ktoś wie o innych posłach, co dla nas zrobili? Oprócz tego, że chwalili się skąd są? Może ktoś przypomni, bo nie pamiętam.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

 2. ... #2534937 | 213.73.*.* 12 lip 2018 10:55

  Po co ta pokazówka skoro pis jest dogadany z pslem w sprawie rządzenia w województwie?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 3. zg - red #2534891 | 213.184.*.* 12 lip 2018 09:54

  Do wyborów niedowiarki - czas przewietrzyć zakamarki - młodym teraz parol daję - starych ostro tu połaję

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. a #2534699 | 37.47.*.* 11 lip 2018 22:02

  Od 15 lat wmawia się Nam że tylko PO Lub PIS Nas zbawi . Ja głosuję na samorządowe partie, bo to są wybory nie partyjne.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 5. Realista #2534662 | 94.254.*.* 11 lip 2018 20:27

  PO w owczej skórze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (99)