Rok więzienia dla byłego komornika z Działdowa

2018-07-06 19:17:12 (ost. akt: 2018-07-06 17:39:09)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na rok bezwzględnego więzienia Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał byłego komornika za przekroczenie uprawnień przy licytacji majątku przedsiębiorcy z Nidzicy.
W pierwszym procesie przed Sądem Rejonowym w Nidzicy z 2 sierpnia 2016 r. były komornik z Działdowa Sebastian Sz. został skazany na 2,5 roku więzienia za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przy postępowaniu egzekucyjnym wobec właściciela warsztatu oponiarskiego z Nidzicy. Sąd wymierzył mu grzywnę w wysokości 10 tys. zł i zakazał wykonywania zawodu na 5 lat. Miał też zapłacić 190,7 tys. zł odszkodowania na rzecz pokrzywdzonego.

18 kwietnia 2017 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie zmienił zaskarżony wyrok. Sformułowanie „zakazu wykonywania zawodu biegłego sądowego” zastąpił „zakaz pełnienia funkcji biegłego sądowego”.

Obrońca komornika wniósł jednak kasację, w której domagał się uchylenia wyroków obu instancji i przekazanie sprawy Sądowi Rejonowemu w Nidzicy do ponownego rozpoznania.

Sąd Najwyższy uznał kasację. Wyrok został uchylony, a sprawa wróciła do Sądu Okręgowego w Olsztynie, który 5 lipca wyrok złagodził.

— Z opisu czynu przypisanego oskarżonemu wyeliminował ustalenie, że działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, złagodził karę pozbawienia wolności do roku, uchylił karę grzywny, a także uchylił orzeczenie w części dotyczącej naprawienia szkody w wysokości 190,7 tys. zł — informuje Agnieszka Żegarska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. — Orzekł również od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonego Wiktora Ch. nawiązkę w kwocie 100 tys. zł, a w pozostałym zakresie wyrok Sądu Rejonowego w Nidzicy utrzymał w mocy.

Wyrok jest prawomocny. Przysługuje od niego kasacja do Sądu Najwyższego.
pj

Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marcin #2532895 | 83.6.*.* 8 lip 2018 20:37

  I brakuje słów by ocenić i nazwać to bydło zwane Sędziami Sądu .... za krzywdy , za płacz na zszarpane nerwy , za utratę zdrowia , rozbicie rodziny , to bydło sędziowskie uznało że się nic nie stało , 1 rok więzienia ! no i znów brakuje słów , napisze może tak mam nadzieję ,że to bydło co tak se oceniło tego przestępce komornika samo juz niedługo znajdzie się za kratami......qrwa brak słów !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. olsztynianin #2532642 | 88.156.*.* 8 lip 2018 09:27

   komornik mial czym sie popodzielic , ze dostał tak mały wyrok

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. !!!!! szok #2532466 | 89.228.*.* 7 lip 2018 17:20

   KASTA znów a akcji wyświęcając swoich mozolnie , a jutro będą ze świeczkami biegać pod SN i piać że są ostoją "praworządności" jak trzeba mieć zryty beret do granic obłędu propagandą paska w TVN żeby takiej SITWY PRAWNICZEJ pozostającej ponad wszelkim prawem bronić. Jeden w blasku prawa łupi drugi kolesia wyświęca i pieje że tak wygląda niezawisła niezależna praworządność w najczystszej postaci według KODów z PO , nowoczesnej , lewackich złogów i totalnych oszołomów wszelakich, oto prawdziwy obraz a nie gęby pełne pustych oklepanych frazesów o niezawisłych sądach ... KABARET w najczystszej postaci , dostał 2 lata teraz mu zmniejszyli do roku po następnej apelacji pewnie UNIEWINNIĄ a jak się nie da to ogłoszą PRZEDAWNIENIE ... nikt nie ośmieszy i skompromituje KASTY lepiej niż ona sama takim orzecznictwem i tu żadna propaganda nie pomoże pozostaje tylko parsknąć śmiechem , dobrze że ktoś się wziął za te bezkarne towarzystwo , najpierw jeden prawniczy cwaniak łupi w blasku prawo , potem reszta prawniczych kolesi bawiąc sie w sądzenie bez końca nabija swoje kieszenie, wyświęcając kolesia a co im szkodzi przecież oni zarabiają tam na każdej minucie w tym sądzie więc im dłużej i więcej się toczy tym więcej kasy dla nich , zarobił cwaniak komornik teraz zarabiają jego kolesie prawniki adwokaty , sędziowie ... cała zabawa na koszt wszystkich podatników ..

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. iperyt #2532348 | 88.156.*.* 7 lip 2018 11:55

    Jak widac nadzwyczajna kasta nie karze zbyt srogo swojaków!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

   2. JEDNYM SŁOWEM #2532335 | 31.1.*.* 7 lip 2018 11:22

    PIS MA RACJĘ W POPRAWIE POLSKIEGO NIBY PRAWA, EUROPA SIĘ TEGO BOI ŻE JESTESMY OD NICH LEPSI , ILU W EUROPIE TRZEBA BY POSTAWIĆ I POSADZIĆ

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (34)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

    GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

    Unia Europejska

    VISA MASTER CARD