Dali jak niekończąca się historia
2018-07-03 08:15:26(ost. akt: 2018-07-03 09:23:15)
W piątek 29 czerwca 2018 r. w Galerii Art-Nova w Ornecie odbył się wernisaż grafiki hiszpańskiego artysty Salvadora Dalego z kolekcji Mazurskiej Fundacji Sztuki Art-Progress.
Kolekcja prac Salvadora Dalego została podzielona na trzy równocześnie odbywające się wystawy: w Częstochowie, Wrocławiu i właśnie w Ornecie. Na prezentację w orneckiej galerii sztuki składa się pięćdziesiąt prac, które wystarczająco odzwierciedlają jakim artystą był Dali i co sobą reprezentował. Jak zaznacza pan D. Matyjas: „Wiele dzieł składa się na cykle, które najszerzej rozprzestrzeniane są za pośrednictwem grafik sygnowanych własnoręcznym podpisem artysty, bądź z oryginalnych matryc. Na wystawie pojawił się cykl „Konie Dalego” nawiązujący do obiektów, jak „Koń pracujący” oraz do ludzi, jak „Kobieta koń”. Dali czytał klasykę i nawiązywał do niej w swoich dziełach. Mamy tu „Don Kichota z La Manchy” Miguela de Cervantesa, „Fantastyczną pamięć” i „Dom bez okien” Marice Sandoza”, „Starego człowieka i morze” Ernesta Hemingwaya, czy drzeworyty „Boskiej komedii” Dantego Alighierii - ilustracje zlecone przez włoski rząd w 100 rocznicę urodzin poematu. Wystawę można podziwiać w Galerii Art-Nova w dni powszednie od godziny 10.00 do 17.00 oraz w weekendy w godz. 10.00 – 16.00.
Czytaj e-wydanie ">kliknij
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MałgorzataKirol
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
? #2529848 | 3 lip 2018 10:22
Szalony Artysta owładnięty paranoją. Na domiar złego popierał faszyzm.
Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz