Rowerzysta w szpitalu. Potrąciła go osobówka

2018-07-01 11:36:24(ost. akt: 2018-07-01 11:46:50)
Rowerzysta z obrażeniami głowy został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala

Rowerzysta z obrażeniami głowy został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala

Policjanci ruchu drogowego z Działdowa wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego do szpitala trafił kierujący jednośladem. Mężczyzna został potrącony na skrzyżowaniu przez 19-letniego kierowcę osobowego nissana.
Szczegółowe przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja w Lidzbarku.
- W piątek, 29 czerwca rano tuż po godz. 8:00 na trasie Tuczki - Rybno w powiecie działdowskim, na skrzyżowaniu do miejscowości Grabacz, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego nissana i kierującego rowerem - mówi Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.

Obecny na miejscu patrol ruchu drogowego wstępnie ustalił, że kierujący pojazdem marki Nissan 19-letni mieszkaniec gminy Płośnica, wykonując manewr wyprzedzania kierującego rowerem 70-letniego mieszkańca gminy Rybno, uderzył w bok roweru.

Rowerzysta, który skręcał w lewo, w wyniku uderzenia autem przewrócił się i z obrażeniami głowy został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Działdowie. Na miejscu obecny również technik kryminalistyki, który wykonał oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów uczestniczących w zdarzeniu.

Kierujący nissanem był trzeźwy. Od rowerzysty pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Szczegółowe okoliczności, przyczyny tego zdarzenia oraz osobę odpowiedzialną za jego wystąpienie ustalają policjanci z Komisariatu w Lidzbarku.


(IP)


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ludzie... #2529783 | 83.31.*.* 3 lip 2018 08:53

    Mężczyzna został potrącony przez 19-letniego kierowcę... To autem nie mógł go potrącić tylko samodzielnie? Czy redakcja czyta co pisze?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Szybko #2528883 | 83.9.*.* 1 lip 2018 15:10

    To w piątek było...

    odpowiedz na ten komentarz