Każdy chór w festiwalu zwycięzcą

2018-06-28 11:39:51(ost. akt: 2018-06-28 11:51:04)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

24 czerwca 2018 roku w Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Miłakowie odbył się „Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Chórów”. Wydarzenie to zaliczono do wielkich wydarzeń religijno-kulturalnych.
Sam pomysł zorganizowania festiwalu w Miłakowie okazał się trafny, a był autorstwa o. Arkadiusza Czai, gwardiana klasztoru i Zbigniewa Atrachimowicza parafianina a zarazem przewodniczącego rady mieszkańców. Patronat nad imprezą otoczyło wiele instytucji religijno-państwowych. Nowatorskim pomysłem organizatorów była formuła festiwalu, polegająca na tym, że z racji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, każdy uczestniczący chór w festiwalu został ogłoszony zwycięzcą, a każdy chórzysta otrzymał nagrodę, ufundowaną przez sponsorów. Święto chórów rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w przepięknym XIV wiecznym kościele pw. św. Elżbiety i św. Wojciecha w Miłakowie.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wiem #2531951 | 188.146.*.* 6 lip 2018 15:40

    kosciol przegpiekny tylko zamkniety na cztery spusty i gnije od wilgoci. nic tam sie nie odprawia bo miejscowym pasibrzuchom nie chce sie doopy ruszyc. Trzeba byloby tam zanosic szaty, kielichy itp akcesoria mszalne a tak wol a w malym gdzie łażą w laczkach.widze dwie koterie wokol kosciola - gwardian i soltys a z drugiej strony proboszcz i stary komuch.

    odpowiedz na ten komentarz