Strefy kibica się zwijają

2018-06-28 07:15:00(ost. akt: 2018-06-27 21:48:30)
Olsztyńska strefa kibica

Olsztyńska strefa kibica

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W Olsztynie strefa kibica będzie funkcjonowała jeszcze tylko dzisiaj. W Iławie została zamknięta już w poniedziałek. Do końca mistrzostw strefy będą m.in. w Elblągu i Kętrzynie.
Dzisiaj Polacy zagrają swój ostatni mecz na Mundialu w Rosji. O godzinie 16 nasza reprezentacja zagra o pietruszkę z Japonią, która na pewno powalczy, bo może jeszcze wyjść z grupy. Jakie będzie zainteresowanie tym spotkaniem wśród polskich kibiców, tak naprawdę nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że meczu nie będzie można obejrzeć w strefie kibica w Iławie.

Poniedziałek był ostatnim dniem funkcjonowania iławskiej strefy. Można tam było oglądać wszystkie mundialowe mecze. Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji postanowiło ją zamknąć z uwagi na małe zainteresowanie. Strefa kibica mieściła się w wielkim namiocie lodowiska przy stadionie miejskim. Pomysł jej zorganizowania zdawał się być strzałem w dziesiątkę, widać to było choćby po reakcji internautów.

Jednak życie wszystko zweryfikowało. Życie i postawa naszej reprezentacji. Bo tylko boje biało-czerwonych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pozostałe mecze, może poza superciekawym pojedynkiem Hiszpanii z Portugalią, ściągały do strefy garstkę ludzi, bywało nawet, że świeciła ona pustkami. Organizatorzy nie spodziewają się także tłumów na ostatnim meczu Polaków, dlatego postanowiono już teraz zamknąć strefę.

„W związku z małym zainteresowaniem oraz odpadnięciem Polski z dalszej gry, a także z kosztami dalszego funkcjonowania strefa kibica została zamknięta 26 czerwca” — czytamy w komunikacie Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

— Zakładaliśmy, że w przypadku ewentualnego awansu Polski do fazy pucharowej wydłużymy czas funkcjonowania strefy. Tak się jednak nie stało. A trzeba pamiętać, że do tej pory wydaliśmy już 28 tys. zł za wynajem ekranu na mecze fazy grupowej, a 4000 zł musieliśmy zapłacić TVP za możliwość pokazywania meczów na naszym ekranie. Do tego dochodzi koszt za wynajem ochrony, która w namiocie była 24 godziny na dobę — wylicza Krzysztof Mądry, wicedyrektor centrum sportu. — Gdyby Polska awansowała do 1/8 finału, dodatkowo trzeba byłoby zapłacić za ekran 10 tys. zł. Polska wraca do domu, a nikt nie chce płacić za pokazywanie meczów w pustej strefie.

Władze Olsztyna jeszcze przed Mundialem zapowiedziały, że strefa kibica w amfiteatrze będzie funkcjonowała tylko w czasie gry Polaków. — W przypadku awansu do fazy pucharowej strefa zostałaby przedłużona. Niestety czwartkowym pojedynkiem z Japonią żegnamy się z turniejem, więc strefa będzie funkcjonowała jeszcze tylko dzisiaj — mówi w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzecznika Urzędu Miasta w Olsztynie.

W Elbląskiej Strefie Kibica, która znajduje się w hali lodowiska, niedzielny pojedynek Polaków z Kolumbią obejrzało ponad 1600 osób, więcej niż poprzednie spotkanie z Senegalem. Jednak mniej cierpliwi kibice opuścili strefę po tym, jak biało-czerwoni stracili drugiego gola. A gdy Juan Cuadrado podwyższył na 3:0, kolejna grupa elbląskich kibiców zrezygnowała z dalszego oglądania meczu. Mimo to strefa kibica będzie działała w Elblągu do końca mistrzostw świata.

Podobnie będzie w Kętrzynie. Licencja została wykupiona na wszystkie mecze fazy grupowej i pucharowej. — Obiecaliśmy mieszkańcom, że pokażemy wszystkie mecze i słowa dotrzymamy — zapewnia Aneta Janczuk, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.

Najwięcej kibiców można było spotkać oczywiście podczas meczów biało-czerwonych, kiedy w strefie pojawiało się nawet ok. 500 osób. Ale na mecze przed kętrzyński ratusz przychodzą całe rodziny, które dopingują nie tylko Polaków.

MP/AKT, car, mp

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stefan #2527810 | 83.9.*.* 29 cze 2018 08:25

  Szkoda że wsioki zwinęły już flagi z samochodów...

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Warmiak #2527751 | 83.6.*.* 29 cze 2018 00:36

   Macie rację, nasza reprezentacja wraca do Berlina, nie ma po co tego trzymać. Szkoda :-(

   odpowiedz na ten komentarz

  2. Wania #2527514 | 72.229.*.* 28 cze 2018 17:15

   Zostawic strefe kibica na mecz z Hiszpania.

   odpowiedz na ten komentarz

  3. Piotrek #2527389 | 94.254.*.* 28 cze 2018 13:19

   Żeby popatrzeć na Lewego w akcji nie trzeba od razu oglądać jakiś meczy, wystarczy włączyć blok reklamowy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. PZ #2527388 | 94.254.*.* 28 cze 2018 13:18

    Pracownia wizerunku przekazała 25 tys na dzieci. W dzisiejszych czasach nic się nie robi bezinteresownie, pracownia wizerunku to udowadnia. Fajnie że przekazałyście 25 tysi, przykre jest to że robione jest to pod publiczkę.

    odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (15)