Noc Kupały w Kowalach Oleckich

2018-06-27 09:34:41(ost. akt: 2018-06-27 12:04:01)
Noc Kupały

Noc Kupały

Autor zdjęcia: Archiwum UG w Kowalach Oleckich

W niedzielę 24 czerwca w Kowalach Oleckich odbyła się impreza plenerowa Noc Kupały. Na scenie zaprezentowała się młodzież uczęszczająca na zajęcia artystyczne do GCK. Wieczorem zagrały zespoły: Mżawka, Keys, Winner oraz Party Days.

Głównym celem przedsięwzięcia, oprócz promocji gminy, jest integracja jej mieszkańców oraz popularyzacja zespołów muzycznych i grup tanecznych funkcjonujących przy Gminnym Centrum Kultury.

Impreza podzielona została na dwa bloki tematyczne.

W pierwszym z nich swoje wokalno-instrumentalne oraz taneczne umiejętności zaprezentowała młodzież uczęszczająca na zajęcia artystyczne do GCK, a także zaprzyjaźnione grupy artystyczne. Występujące podczas imprezy grupy taneczne zaprezentowały skomplikowane układy choreograficzne, opracowane samodzielnie lub przy pomocy instruktorki Justyny Biśtygi.
Popis wokalno-instrumentalnych umiejętności dały młodzieżowe zespoły muzyczne oraz soliści: podopieczni szkoły gitarowej w Kowalach Oleckich, Weronika Kołodzińska oraz zespół Radioaktywni. Gościnnie wystąpiła także Anna Adamczyk, która zaprezentowała największe polskie przeboje.

Blok zakończyło rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą potrawę regionalną.
W kategorii danie mięsne, półmięsne pierwsze miejsce zajęła Barbara Milewska, drugie – Justyna Szczecina, zaś trzecie – Helena Anuszkiewicz.
W kategorii danie jarskie pierwszym miejscem nagrodzono Eugenię Malinowską, drugim – grupę nieformalną Zaradne Babki z Chełch, zaś trzecim – Ewę Stankiewicz. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Drugi blok programowy poświęcony został występom profesjonalnych zespołów
i wykonawców, którzy zapewnili bardzo dobrą zabawę do późnych godzin wieczornych. Na scenie w Kowalach Oleckich zagrały zespoły: Mżawka, Keys, Winner oraz Party Days. Na zakończenie imprezy wystąpiły dziewczyny z grup tanecznych, które z artystycznym rozmachem zaprezentowały taniec świętojański.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach imprezy, którzy mogli liczyć na gry i zabawy z animatorami kultury. Nie mogło oczywiście zabraknąć rozmaitych konkursów z nagrodami. Ponadto dzieci mogły znakomicie bawić się na specjalnie utworzonym placu zabaw ze zjeżdżalniami, trampoliną oraz karuzelą.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich przy współpracy z Urzędem Gminy w Kowalach Oleckich.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mama tata i dziadek babcia i wnuczki #2527772 | 83.28.*.* 29 cze 2018 07:12

  Piękny zwyczaj , to jest nasze Słowiańskie Polskie prawdziwe , piękne Słowianki słowiańska muzyka tańce , serce się raduje i oto chodzi i tak ma być .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Kibic #2527139 | 31.0.*.* 27 cze 2018 23:20

   Ekstra imprezka, szkoda tylko, że zbiegła się w części wieczornej z meczem Polska - Kolumbia, przegranym niestety....

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz