Uczta dla melomanów, czyli Barok na Mazurach w Olecku

2018-06-24 22:47:32(ost. akt: 2018-06-24 22:54:12)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W niedzielę wieczorem w kościele NMP Królowej Polski olecczanie mogli wysłuchać muzyki A. Vivaldiego i G. P. Telemanna. Koncert odbył się w ramach 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu „Barok na Mazurach”.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal „Barok na Mazurach” jest ukłonem w stronę twórczości jednego z najwybitniejszych kompozytorów baroku. Nie bez przyczyny, gdyż w tym roku świat muzyki świętuje 340. rocznicę urodzin Antonio Vivaldiego.

Koncert inaugurujący ucztę dla melomanów odbył się w niedzielę 17 czerwca w Ełku w kościele Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie zagrał uznany na całym świecie zespół historyczny o międzynarodowym składzie Capellea di Ospedale della Pieta pod kierunkiem znakomitego skrzypka Stefana Plewniaka.

Natomiast w niedzielę wieczorem (24.06) w kościele NMP Królowej Polski w Olecku odbył się koncert „Flauti Concertanti. Telemann & Vivaldi” w wykonaniu zespołu Filatura Di Musica z Łodzi. Solistami byli Magdalena Pilch (flet traverso) i Marek Nahajowski (flet podłużny).

Łącznie podczas czterech koncertów wystąpi 24 artystów, a publiczność będzie miała okazję usłyszeć 36 utworów najwybitniejszych kompozytorów baroku.

PROGRAM
28 czerwca, godz. 18:00, Izba Historyczna w Olecku – ROK Mazury Garbate, Olecko:
Spotkanie z historią pt.: „Salon Literacki w Nordenthal (Nory). Gustav Bergenroth
i Pauline Hillmann. Historia jednego życia”
Eliza Ptaszyńska – Kustosz Oleckiej Izby Historycznej

1 lipca, godz. 14:30, kościół pw. NMP Matki Kościoła, Gołdap:
Koncert pt. „Spotkania”: Vivaldi – Telemann – Bach
Aleksandra Zamojska – sopran
Pandolfis Consort (Austria)

1 lipca, godz. 19:00, kościół pw. NMP Królowej Polski, Olecko:
Koncert finałowy pt. „Zaczarowane Ogrody”: Bononcini – Telemann – Haendel Aleksandra Zamojska – sopran
Pandolfis Consort (Austria)