Fontanna w Rynie nocą mieni się kolorami

2018-06-22 11:54:43(ost. akt: 2018-06-22 12:18:23)

Autor zdjęcia: miastoryn.pl

Mieszkańcy i turyści mogą podziwiać nową fontannę na nabrzeżu Jeziora Ryńskiego.
Zakończono realizację inwestycji pn: „Rewitalizacja przestrzeni publicznej poprzez stworzenie placów ze strefą zieleni i małej architektury w obszarze nadbrzeża jeziora Ryńskiego”, polegającą na zagospodarowaniu przestrzeni w obszarze ulic: Rybaka i Szkolnej w Rynie poprzez stworzenie placów jako miejsc spotkań i wypoczynku oraz jednocześnie umożliwiających dostęp do obiektów użyteczności publicznej oraz budowę małej architektury.

W ramach inwestycji powstały m.in.: ciągi piesze, jezdne, place i parkingi, posadzono zieleń, zbudowano plac do rekreacji i wypoczynku z fontanną i elementami małej infrastruktury, oświetlono i odwodniono teren, założono system monitoringu terenu.

Inwestycja została zrealizowana w ramach dofinansowania z RPO Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020, w który został wpisany „Ponadlokalny Program Rewitalizacji Sieci Miast Cittaslow Województwa Warmińsko– Mazurskiego”. Całkowite koszty realizacji inwestycji wyniosły ponad 3,2 mln zł, a kwota dofinansowania prawie 2,8 mln zł.

Źródło: miastoryn.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PanStulejka #2527267 | 188.146.*.* 28 cze 2018 09:22

    Napewno przybedzie turystów w naszym regionie od tej fontanny.

    odpowiedz na ten komentarz