Podopieczni ŚDS w Jedwabnie nagrali mundialowy teledysk

2018-06-15 11:38:55(ost. akt: 2018-06-15 10:43:31)

Autor zdjęcia: ŚDS w Jedwabnie

Teledysk do utworu „Nasi dzisiaj grają” przygotowali podopieczni ŚDS w Jedwabnie. Projekt zrealizowano pod kierunkiem terapeuty Bartosza Abramskiego. Teledysk zostnie wyemitowany dziś o godz. 17.00 w Teleexpressie.
Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie postanowili włączyć się w to wielkie międzynarodowe wydarzenie sportowe i wesprzeć naszą kadrę narodową przed nadchodzącymi meczami. Narodził się pomysł, aby stworzyć specjalną piosenkę zagrzewającą reprezentację do walki.

Uczestnicy, pod okiem instruktora terapii zajęciowej Pana Bartosza Abramskiego, wspólnie napisali tekst utworu. Następnie rozpoczęły się poszukiwania odpowiedniego podkładu muzycznego. Idealna okazała się muzyka z piosenki zespołu After Party pt. „Zawsze moja wina”. I tak ruszyły próby śpiewu autorskiego mundialowego utworu pt. „Nasi dzisiaj grają”. Kolejnym etapem projektu były indywidualne nagrania głosów Pań z śdsowego zespołu Jedwabki oraz Waldka Drozdowskiego. Po montażu nagrania audio stworzono wideo. 28 maja 2018 roku w murach naszego Domu oraz na stadionie w Jedwabnie powstał teledysk do piosenki.

- Pomysł narodził się w kwietniu w pracowni muzyczno-teatralnej. Podopieczni sami napisali tekst do piosenki oraz przynieśli wiele gadżetów, których użyto podczas nagrania teledysku. Sam teledysk nagrany został telefonem komórkowym. Praca nad utworem była dla wszystkich świetną zabawą i doskonałą terapią - mówi Wioleta Wojciechowska pedagog z ŚDS w Jedwabnie. - Nasi podopieczni odczarwują to miejsce, o którym różnie ludzie mówią i myślą. Pokazują, że w takich domach można żyć pięknie. Myślę, że pokazywanie takich właśnie inicjatyw szerszej grupie odbiorców powoduje jeszcze większe zadowolenie, a uczestnictwo niweluje poczucie samotności. Jesteśmy jak jedna wielka, wspólna rodzina. Mamy nadzieję, że słowa piosenki sprawdzą się i w mundialowych zmaganiach Nasi wygrają!

Najważniejsze jest to, że ci, którzy chcą przychodzić do ŚDS w Jedwabnie, nawiązują kontakty z innymi, uczą się samodzielnego życia. Dom pozwala im rozwijać zdolności i zainteresowanie, mogą tu także odkrywać nowe pasje. Zdobywają umiejętności przydatne w codziennym życiu, cieszą się ze wspólnie spędzanego czasu.

- Nie wyobrażamy sobie, że tego domu mogłoby nie być - mówią podopieczni ŚDS w Jedwabnie. - To jest teraz nasze mejsce, nasz dom, do którego przychodzimy chętnie i spędzamy miło i aktywnie czas - zapewniają.

Teledysk można było zobaczyć w czwartkowym programie „Wstaje dzień” emitowanym na antenie TVP3 Olsztyn. A już dziś 15 czerwca o godz. 17.00 w Teleexpressie będzie można zobaczyć i wysłuchać mundialowego hitu podopiecznych ŚDS w Jedwabnie.

Teledysk można również zobaczyć na stronie: https://youtu.be/WcF3Cv2ZRCs

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gramy dalej. #2524686 | 37.47.*.* 24 cze 2018 10:46

    Jeszcze Polska nie zginęła, chociaż byle jak zaczęła.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz