Wypadek w Demitach. Zginęła 19-latka

2018-06-15 09:46:58 (ost. akt: 2018-06-15 11:12:35)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Demitach. Niestety, śmierć na miejscu poniosła 19-letnia kierująca, która w chwili zdarzenia podróżowała sama. Jak ustalili wstępnie funkcjonariusze kobieta straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożne drzewo.
W czwartek (14.06) około godz.19:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Demity (gm.Płoskinia) doszło do wypadku. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń 19-letnia kierująca poniosła śmierć na miejscu.

— Jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych pierwszej pomocy udzielali poszkodowanej kobiecie świadkowie zdarzenia. Kilkadziesiąt minut walki o życie młodej kobiety nie przyniosło pozytywnego rezultatu. Obecny na miejscu wypadku lekarz stwierdził zgon kierującej autem — mówi mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta podróżująca nissanem straciła panowanie nad autem, zjechała na pobocze, a następnie bokiem samochodu uderzyła w drzewo.

— 19-latka jechała sama, a prawo jazdy miała od roku — mówi sierz.szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie. — Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki i prokuratorem. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia.

Funkcjonariusze wciąż apelują o szczególną ostrożność i rozsądek za kierownicą!Od lat statystyki zdarzeń drogowych dowodzą, że jednymi z najbardziej niebezpiecznych kierowców w ruchu drogowym są kierowcy w przedziale wiekowym 18-24 lat. W województwie warmińsko-mazurskim, kierowcy w tym przedziale wiekowym w roku 2016 spowodowali 311 wypadków drogowych w których zginęło 38 osób, w 2017 – 276 w których zginęło 21 osób.


Kierowcy w wieku 18-24 lata to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami. Brawura, skłonność do ryzyka połączone często z niedojrzałością emocjonalną prowadzą do większej liczby zdarzeń drogowym z ich udziałem.

Dlatego apelujemy do młodych kierowców, aby nie przeceniali swoich umiejętności za kierownicą i pamiętali, że fakt posiadania blankietu prawa jazdy nie czyni ich od razu doświadczonymi kierowcami. Doświadczenie i umiejętności zdobywa się z wiekiem i z przejechanymi kilometrami. Zwracamy się z apelem także do rodziców młodych kierowców, by uczulali swoje dzieci, że prowadzenie auta wiąże się z wielką odpowiedzialnością, a nawet niewielki błąd za kierownicą, może spowodować konsekwencje ważące na ich życiu.

KPP w Braniewie
Młody kierowca = niedoświadczony kierowca:


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aryman #2521094 | 95.160.*.* 18 cze 2018 12:49

  Może ktoś by się zajął szerokością asfaltu na tym odcinku drogi !!!!!!!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mlody kierowca #2520856 | 83.20.*.* 18 cze 2018 04:32

  Nie ma co zrzucać winy na młodość. Że niby młody to nie doświadczony ? Gówno prawda. Każdy z nas może mieć wypadek w kaŻdej chwili . Praktycznie każdy lubi ,depnąć. ,, czy młody czy stary. Tu akurat jest wina ten młodej dziewczyny . Iż miała wypadek w terenie zbudowanym . Nie wierzę w to że jechała przepisowo. Ale teraz nie ma co jej obarczać. . Dodajecie komentarze na temat tego wypadku na różnych portalach . Piszecie tam że , młody zawsze zapierdala ..że ta dziewczyna szybko jeździła i wgl. Ale zastanówcie się czasami jak jeździcie wy sami ?? Czy faktycznie jeździcie przepisowo. Pamiętajcie chwila nieuwagi chwilą brawòry i może dojść do tragedi. Nie ma co kogo obarczać . Każdego z nas to może czekać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Mama #2520125 | 188.146.*.* 16 cze 2018 11:56

  Wyrazy współczucia wiem co to znaczy, miesiąc temu też straciłam dziecko. Ból szok niedowierzanie-.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Mama #2520087 | 109.241.*.* 16 cze 2018 09:50

  Ja też niedawno straciłam ukochane dziecko, ból,szok, smutek. Wyrazy współczucia, wiem co przeżywacie, bo też jestem w takiej sytuacji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. złośnik #2519816 | 83.6.*.* 15 cze 2018 17:40

  Co jest z tymi Nissanami Primera jakiś czas temu widziałem tu zdjęcia z wypadku gdzie podobnie przód oderwał się od kabiny pasażerskiej,,,

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (17)