Pierwsze kąpielisko w Olsztynie zostanie otwarte już za nieco ponad tydzień!

2018-06-04 14:55:04(ost. akt: 2018-06-04 14:18:04)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Już 16 czerwca otwarte zostanie kąpielisko "Plaża Miejska Nr 1". Tydzień później dwa kolejne. Jakie jeszcze atrakcje czekają na olsztynian w tym roku?
Tłumy olsztynian, ale także coraz większa liczba trustów odwiedza nasze miasto. Da się to odczuć na starówce, a także nad jeziorami. Tylko w maju obiekty nad jez. Ukiel odwiedziło ok. 150 tys. osób.

— Na 16 czerwca planujemy otwarcie kąpielisk "Plaża Miejska Nr 1" oraz wodnego placu zabaw — informuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Litwiński. I dodaje: — Tydzień później działać zaczną kąpieliska "Plaża Miejska Nr 2" i Skanda. Pozostałe w zależności od możliwości zatrudnienia ratowników. W tej chwili rozważamy uruchomienie ich w systemie weekendowym.

Każde z kąpielisk ma funkcjonować do 2 września. Odwiedzający miejskie obiekty będą mogli skorzystać z szerokiej oferty aktywności. Są to m.in. rowery turystyczne, narto- i łyżworolki, mini golf, kajaki, rowery wodne, czy żaglówki. Przed sezonem do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel trafiło łącznie ponad pół tysiąca sztuk nowego sprzętu.

W najbliższych miesiącach w Olsztynie nie zabraknie wydarzeń sportowych. Za nami już m.in. Puchar Europy w triathlonie. Trwają zmagania "Olsztyn Biega" oraz Liga Siatkówki Plażowej. Natomiast wśród wielu zbliżających się wydarzeń są Maraton Rowerowy MTB Zamana Group (27 lipca), Mistrzostwa Olsztyna w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych (8 sierpnia), Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajakarstwie (8 września) oraz III Ukiel Olsztyn Półmaraton (16 września).

Preferujący kulturę i rozrywkę będą mogli wziąć w szeregu wydarzeń organizowanych przez miejskie jednostki. Drzwi szeroko otwierają Olsztyński Teatr Lalek, BWA Galeria Sztuki, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Tradycyjnie już szereg atrakcji przygotowały filie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Trzydzieści koncertów rozrywkowych, 12 muzyki poważnej, 15 spektakli teatralnych, do tego wystawy, kabarety, warsztaty i animacje dla dzieci - tak w najważniejszych liczbach przedstawia się Olsztyńskie Lato Artystyczne 2018. Wśród najważniejszych wydarzeń są RAP Festival, Noce (nie tylko) Bluesowe, Dni Folkloru Warmia, koncerty Lao Che, Harlemu, Krzysztofa Zalewskiego, występy Grupy Mozaerta i Kabaretu Smile.

— Program OLA musi spełniać różnorodne oczekiwania odbiorów — wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. — W kalendarzu utrzymane zostały sprawdzone punkty programu oraz prowadzone nowe inicjatywy mające potencjał promocyjny, atrakcyjne dla mieszkańców i turystów.

Źródło: olsztyn.eu

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. skanda #2513731 | 88.220.*.* 5 cze 2018 10:30

  CO WYPRAWIA MIASTO NAD SKANDĄ ?? czemu nie powiększą plaży - usuną trzciny itp - jakie miasto i władze taka remontują skandę (chodzi aby wszyscy wydawali kasę na miejskiej ) Dobrze że miasto nie zepsuło pierwszej z górką plaży nad skandą - czekamy na jesienne wybory i kontroę tego co zrobili w mieście ci co odejdą

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. blu #2513693 | 79.190.*.* 5 cze 2018 09:38

  Ciepła wiosna, woda praktycznie od połowy maja nadaję się do kąpieli a Jureczek "już" od 16 czerwca otwiera kąpielisko. Szał. A pseudo pływacy "ambitnie" żabkują po całym akwenie. Brawo jeszcze raz brawo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 3. pfff #2513688 | 188.146.*.* 5 cze 2018 09:15

  To ci "atrakcje" !!! Na wsiach z jeziorami mają lepsze!!! ...a to podobno miasto wojewódzkie! Parodia!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. qwerty #2513676 | 80.52.*.* 5 cze 2018 08:58

  A jaka to atrakcja... Jeziora były tu zawsze i zawsze w kąpali się ludzie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Tow. Lenin #2513656 | 89.231.*.* 5 cze 2018 08:32

  Trusty i kapitaliści są najgorsi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (20)