Rodzinny Bieg Niepodległościowy w Kowalach Oleckich

2018-06-01 11:57:30(ost. akt: 2018-06-01 12:01:12)

Autor zdjęcia: Archiwum SP w Kowalach Oleckich

W Kowalach Oleckich dzieci, młodzież oraz dorośli mieli szansę wystartować w Rodzinnym Biegu Niepodległościowym. Działanie to jest jednym z wielu przedsięwzięć realizowanych przez Szkołę Podstawową w Kowalach Oleckich w ramach przypadającej na rok 2018 setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Frekwencja i pogoda nie zawiodły. Organizatorzy -  nauczyciele wychowania fizycznego - przygotowali  propozycje biegania dla każdego. Zawodnicy, w zależności od wieku, mieli do pokonania różne długości trasy. Jak zwykle na wysokości zadania stanęli najmłodsi sportowcy, czyli dzieci z przedszkola samorządowego, którzy wraz z rodzicami pokonali trasę na dystansie 200 m. Można było również liczyć na dzieci i młodzież  z  gminnych szkół,  którzy w atmosferze sportowego patriotyzmu uczcili rocznicę wolności. Dorośli – samorządowcy, mieszkańcy Kowali Oleckich oraz nauczyciele wzięli udział w biegu otwartym na dystansie 100 i 1000 m.

Nad bezpieczeństwem uczestników Rodzinnego Biegu Niepodległościowego czuwali strażacy z OSP w Kowalach Oleckich oraz pomoc medyczna z Gminnego Ośrodka Zdrowia również z Kowali Oleckich.

Najlepsi uczestnicy biegów zostali na mecie udekorowani pamiątkowymi medalami i otrzymali  puchary.

Panie z grupy nieformalnej Zaradne Babki z Chełch upiekły ciasta, zaś dyrekcja szkoły zapewniła uczestnikom poczęstunek i wodę. Uczennice klas gimnazjalnych zadbały o uatrakcyjnienie imprezy dla najmłodszych - malowały twarze wszystkim chętnym dzieciom.