Irena idzie do kina

2018-05-30 20:22:43(ost. akt: 2018-05-31 11:21:32)
Irena Telesz

Irena Telesz

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Paweł Pawlikowski, twórca "Zimniej wojny", na festiwalu w Cannes zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię. Pytamy aktorkę Irenę Telesz, czy lubi polskie kino.
- Niezręczne jest mi mówić o polskim kinie, ponieważ w polskim kinie jest i mój syn Paweł Burczyk, i mój mąż Stefan Burczyk, i trochę ja. Nigdy nie będę bezstronna.

Stefan zagrał w filmie „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta, opowiadającym o starych ludziach. Była to ostatnia rola Stefana. Ludzie mówią, że genialna. Bardzo kocham film „Przybyli ułani” Sylwestra Chęcińskiego. Tam mój mąż gra bez jednego słowa w scenie przypominającej wojnę polsko-bolszewicką w 1920 roku. Ale to trzeba zobaczyć, jak to robi. W „Quo vadis” grał Senekę. Po śmierci Stefana bałam się oglądać filmy z jego udziałem. Jednak po pewnym czasie obawy minęły. Na ekranie mogę po prostu jeszcze raz go zobaczyć. Kino mi go przywraca.


Z kolei w oscarowym „Pianiście” gra moje dziecko. To jest oczywiście znakomity film, niezależnie od tego, że wystąpił w nim Paweł. Zagrał też instruktora taekwondo w polsko-koreańskiej produkcji, tak ma opanowaną tę sztukę walki. Widziałam ten film w koreańskiej telewizji. 
Paweł zagrał w wielu, wielu filmach i bardzo lubię oglądać moje dziecko.

Natomiast nie znoszę oglądać siebie. Strasznie się denerwuję.


Zupełnie nie znam współczesnych komedii romantycznych. Nie jestem w stanie wysiedzieć w kinie przesiąkniętym zapachem popcornu. Ale jestem bardzo dumna z „Cichej nocy”. W produkcję tego filmu był zaangażowany Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, więc jest to film „nasz”. Z kolei serial „Rozlewisko” to największa promocja naszego regionu.

A tak naprawdę kocham wszystkie filmy z Robertem Redfordem. 


notowała MZG

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ignacy #2511291 | 83.9.*.* 1 cze 2018 10:41

    Trochę się pani Telesz w aktywności politycznej pogubiła. Szkoda

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Babcia #2510816 | 178.36.*.* 31 maj 2018 08:19

    Widzialam te pania na czarnych marszach

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz