Wybierz z nami Mistrza Urody!

2018-05-29 19:00:41 (ost. akt: 2018-05-29 16:22:53)
-Wioletta Tymińska właścicielka salonu Wioletta przy ul.Kołobrzeska 18

-Wioletta Tymińska właścicielka salonu Wioletta przy ul.Kołobrzeska 18

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Odważne kolory na głowie, dyskretny makijaż i piękne paznokcie — w sezonie wiosenno-letnim panie będą olśniewać urodą. Panowie nie chcą zostać w tyle i coraz częściej decydują się na zabiegi pielęgnacyjne. I golą brody!
Kobiety kochają paznokcie hybrydowe, ale coraz częściej decydują się na zwykłe lakiery. — Kiedyś były modne żele, teraz hybryda, bo mniej obciąża płytkę paznokcia. Ale panie powoli skłaniają się ku standardowym lakierom. Chcą być bardziej naturalne, bardziej sauté — zauważa Wioletta Tymińska, kosmetolog, właścicielka salonu kosmetycznego „Wioletta” w Olsztynie.

I dodaje, że kobiety budzą się na wiosnę. — Chcą zadbać o siebie, o twarz, dłonie i stopy — opowiada Wioletta Tymińska. — Dużą popularnością cieszą się zabiegi z parafiną. Klientki korzystają także z kosmetologii estetycznej. Chcą odmłodzić skórę, pozbyć się cellulitu, ujędrnić brzuch, uda.

Panią Wiolettę cieszy też, że do gabinetu przychodzi coraz więcej mężczyzn. — Panowie decydują się na na typowo pielęgnacyjny pedicure — mówi.

U pań wciąż też panuje moda na przedłużanie rzęs. — Kobiety chcą, żeby były one mocno widoczne. Coraz więcej kobiet, zwłaszcza dojrzałych, decyduje się na makijaż permanentny, bo to dla nich ogromna wygoda — tłumaczy kosmetolog.

Panie oczyszczają i odświeżają twarze. Przed nadejściem lata decydują się na depilację woskiem. Chętnie korzystają z zabiegów z kwasem hialuronowym (tzw. eliksir młodości). Jak mówi Wioletta Tymińska, nadal modne jest tzw. kocie i przydymione oko. — Wszystko jest sprawą indywidualną — podkreśla. — Są kobiety, które wolą mieć subtelny makijaż oczu, ale za to mocno umalowane usta. Inne panie wolą odwrotnie. Ale są też kobiety, które decydują się na konkretny makijaż oczu i ust.

A co na głowie? — Kolor! — odpowiada bez wahania Małgorzata Zubelewicz-Mirkowicz, fryzjerka i właścicielka salonu fryzjerskiego „Gosia” w Olsztynku. — Panie decydują się na odważną kolorystykę. Dominuje niebieski, zielony, fioletowy, różowy i żółty.

Mimo że eksperci fryzjerstwa wyznaczają takie trendy, pani Małgorzata zaleca ostrożność. — Na szkoleniach zawsze słyszymy, że najważniejsze jest to, w czym kto się dobrze czuje. Nie każdy w mocnym kolorze będzie czuł się sobą — tłumaczy fryzjerka.

Nadal na czasie jest blond. Decydują się na niego zwłaszcza kobiety, które chcą ukryć siwiznę. A jak chcą wyglądać panowie? — Wracają do tradycyjnych fryzur. Odchodzą w niepamięć uczesania na bok. Coraz mniej modne są także brody. Panowie powoli z nich rezygnują — twierdzi fryzjerka.

Dziewczynki przed Komunią Świętą również odwiedzają salony fryzjerskie. — Nadal stawia się na skromne uczesania. W tej roli świetnie sprawdza się warkocz dobierany — twierdzi Małgorzata Zubelewicz-Mirkowicz.

Dzisiaj rozpoczynamy też nasz konkurs na Mistrza Urody, dlatego czekamy na zgłoszenia salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Wyłonimy najpopularniejsze salony fryzjerskie i kosmetyczne w regionie.

Wystarczy wysłać e-mail odpowiednio do miejsca zamieszkania, np. dla powiatu bartoszyckiego będzie to: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl. Kandydatury z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego prosimy wysyłać na: ro@gazetaolsztynska.pl.

Tytuły Mistrza Urody w obu kategoriach w poszczególnych powiatach otrzymają lokale, które uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów (głosowanie odbywa się poprzez wysyłanie sms-ów). Najpopularniejsze w województwie zostaną te salony, które dostaną największą liczbę głosów w regionie.

Głosowanie trwa do 30 czerwca do godz. 23.59. Laureatów zaprezentujemy na łamach „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”, w naszych tygodnikach lokalnych i na naszych stronach internetowych.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pierwsze miejsce w regionie i w powiecie olsztyńskim w kategorii salon kosmetyczny zajął salon Beloved BeautyPlace z Olsztyna. W kategorii salon fryzjerski wygrała Agnieszka Klimowicz z Pisza.

AT

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD