Kijowski nie wystartuje w konkursie na dyrektora Teatru Jaracza?

2018-05-28 12:57:50(ost. akt: 2018-05-28 13:14:18)

Autor zdjęcia: Arch. GO

Konkursu miało nie być, ale jednak będzie. Taką decyzję podjął właśnie zarząd województwa, a obecny dyrektor Teatru Jaracza zapowiada w rozmowie z nami, że nie ma zamiaru startować w konkursie.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dwie barykady w olsztyńskim teatrze

Dwie barykady w olsztyńskim teatrze


PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Konflikt w Teatrze Jaracza

Konflikt w Teatrze Jaracza


Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego jest - na mocy ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej – organizatorem dla instytucji kultury, m.in. dla Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Do kompetencji organizatora należy m.in. powoływanie dyrektora instytucji kultury.


Na posiedzeniu 6 lutego 2018 roku Zarząd Województwa podjął decyzję w sprawie zamiaru powołania na następną kadencję dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie pana Janusza Kijowskiego bez przeprowadzania konkursu. Zgodnie z zapisami art. 15 ust 1 i art. 16 ust ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, Zarząd zwrócił się do ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, związków zawodowych działających w instytucji kultury, stowarzyszeń zawodowych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję i stowarzyszeń twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję z prośbą o opinię w powyższej sprawie.

Po analizie przedłożonych opinii i postulatów, a także w związku z narastającym w instytucji konfliktem, który z uwagi na postawy stron nie gwarantuje szybkiego wygaszenia, a tym samym prawidłowego funkcjonowania Teatru oraz po przeprowadzeniu doraźnej kontroli celowej, Zarząd województwa na posiedzeniu w dniu 28 maja 2018 roku podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie w trybie art. 16 ust. 1 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Decyzja ta jest wyrazem troski Zarządu województwa o dobro teatru jako instytucji kultury oraz całego społeczeństwa.

Zarząd województwa apeluje do pracowników Teatru im. Stefana Jaracza o szczególną rozwagę w zaistniałej niełatwej sytuacji, tak aby przygotowanie i przebieg konkursu następowały zgodnie z ustanowioną procedurą, w atmosferze wzajemnego zrozumienia i pracy twórczej w teatrze.Oświadczenie Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie powołania dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie na następną kadencję:

— Nie będę w konkursie startował. Na pewno — powiedział nam w poniedziałek około godziny 13 Janusz Kijowski, obecny dyrektor Teatru Jaracza w Olsztynie.


Komentarze (36) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dobre miasto #2510374 | 195.136.*.* 30 maj 2018 09:04

  Już wkrótce powróci z wygnania Andrzej Fabisiak.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Anonymus #2510109 | 208.114.*.* 29 maj 2018 17:05

   Abstrahując trochę od tematu, proponuję wprowadzić kary finansowe za chamskii język. Gazetę, która wulgaryzmy publikuje rownież obciązyc. Oj , to by Nimiaszki zabulili. Rachunek bylby większy , niż za szkody wojenne

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. ga #2510058 | 109.241.*.* 29 maj 2018 15:06

   Tu się produkuje w kółko kilku tych samych pisiorskich trolli pod zmienianymi nickami. Patrzcie na numery z prawej. Napisz głupio raz i spadaj, nie udawaj kogoś innego.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Anonymus #2510049 | 208.114.*.* 29 maj 2018 14:44

    Te konkursy to jeden wielki pic na wodę. Znam osobiscie osobę, ktora aplikowała na dyr. Teatru Lalek - trzy jezyki biegle, ukonczony wydział dramatyczny na renomiwanym Uniwersytecie, doswiadczenie pracy w Kanadzie, etc. - dokumenty wrociły praaie nietknięte. Nawet nie odpięli zszywaczy, odgieli tylko pierwszą kartkę. Przy okazjipplecam się. miłosciwie panującemu Prezydentowi m. Olsztyna, , przewodniczacemu komisji konkursowej. ,

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. vug #2510009 | 213.76.*.* 29 maj 2018 13:13

     Ponoć zgłosili się Rudnik z Babalskim wielcy znawcy sztuki wszelakiej.

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (36)