Zamieszkaj tam, gdzie płynie Łyna

2018-05-22 14:30:00(ost. akt: 2018-05-22 13:50:31)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

Mówią, że najważniejsze jest miejsce... Magiczne miejsce, gdzie mógłbyś zamieszkać. Gdzie jednak je znaleźć? Na pewno nie brakuje ich na historycznej Warmii, chociażby w okolicy Bartąga. Szczególnego uroku temu miejscu nadaje meandrująca Łyna, ciekawe ukształtowanie terenu, bliskość lasów, jezior oraz dobre połączenie z centrum miasta. Właśnie tutaj powstaje osiedle Nowy Bartąg.
Nowy Bartąg. Widok z lotu ptaka - wizualizacja
Fot. Mat. promocyjne
Nowy Bartąg. Widok z lotu ptaka - wizualizacja

Meandry sprawiają, że rzeka płynie wolniej... Wydaje się, że w okolicach Bartąga czas również płynie wolniej. Urokliwy teren z rozległymi polami, bliskość lasów, jezioro z plażą. Jest gdzie spacerować i wyciszyć się po ciężkim dniu pracy. A może spływ kajakiem? Łyna niewątpliwie nadaje temu miejscu wyjątkowego klimatu. Chciałbyś mieszkać z widokiem na rzekę?

Trwa budowa osiedla przy ulicy Bartąskiej w Olsztynie. Pierwszy etap inwestycji to trzy urokliwe budynki nawiązujące do historycznej przestrzeni. Ich wyznacznikiem będą dwuspadowe dachy, jak i praktyczne tarasy. Nie zabraknie również przeszkolonych wykuszy. Co warto podkreślić, budynki będą miały wysokość do 15 metrów, wpiszą się więc w otaczającą przyrodę, a tym samym krajobraz.


W budynkach łącznie znajdować się będą 120 mieszkania o pow. od 28 m kw. do 94 m kw z miejscami postojowymi pod budynkiem. Wszystkie mieszkania cechuje bardzo korzystne nasłonecznienie o południowo-zachodniej ekspozycji. Do mieszkań parterowych przynależeć będą duże ogródki o powierzchni 25-35 m kw., zaś do mieszkań zlokalizowanych na piętrach – przestrzenne balkony.

Część mieszkań na najwyższej kondygnacji będzie powiększona o antresolę, oraz poddasze nieużytkowe.


Inwestycja znajduje się przy ulicy Bartąskiej, w pewnym oddaleniu od głównej ulicy.Co ważne, budynki będą wybudowane w odstępach sprawiających, że każdy mieszkaniec będzie mógł poczuć się intymnie. Lokalizacja wychodzi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom łącząc zalety szybkiego dojazdu do centrum Olsztyna oraz bliskość do jeziora Bartąg, która sprzyja aktywnemu spędzania czasu. W niedalekiej odległości znajduje się nowa szkoła oraz sklepy i punkty usługowe razem z gabinetami kosmetycznymi. Nie brakuje także komunikacji miejskiej. Kursują tutaj autobusy linii 121 – kierunek centrum oraz 136 – kierunek Jagiellońska -Szpital.


Pierwszy budynek na Nowym Bartągu zostanie wybudowany już na koniec 2018 roku. Kolejne, w pierwszej połowie 2019 roku.

Na koniec warto napisać kilka słów o samym inwestorze. Spółka ANGO DEVELOPMENT ma czym pochwalić się w swoim CV. Powstała na bazie doświadczeń Przedsiębiorstwa Budowlanego ANGO, prowadzącego działalność gospodarczą w sektorze budowlanym już od 1998 roku. Na początku działalności przedsiębiorstwo realizowało zlecenia od inwestorów indywidualnych, dotyczące głównie budowy domów jednorodzinnych oraz robót wykończeniowych. Od 2006 roku ANGO zapoczątkowało nowy etap działalności ukierunkowany na budowę budynków wielorodzinnych. Osiedla "Belweder", "Browary Park", "Versal" czy niedawno ukończony kompleks "Nowe Jaroty", to tylko niektóre przykłady udanych inwestycji dewelopera ANGO.

Biuro sprzedaży mieszkań znajduje się przy ulicy Zbigniewa Herberta 2C w Olsztynie (była ulica Malewskiego).

Więcej szczegółów na stronie internetowej http://nowybartag.pl/