Jak zostać kierowcą wyścigowym!

2018-05-17 13:34:29(ost. akt: 2018-05-22 08:25:37)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: zw

Wielu młodych ludzi marzy o karierze kierowcy wyścigowego. Profesjonalni zawodnicy w tym także Ci z Formuły 1 zaczynali od gokartów – zaznacza kierowca wyścigowy Maciej Marcinkiewicz.
Na Warmii i Mazurach jest miejsce, które pomoże fanom motoryzacji spełnić marzenie ściągania się – halowy Tor Kartingowy Kormoran w Olsztynie przy ulicy Sprzętowej 6, który jest jednym z najbardziej profesjonalnych obiektów tego typu w kraju. W swojej ofercie obiekt posiada ponad 20 gokartów, w tym gokarty dla dorosłych, dzieci a nawet dwumiejscowy i otwarty jest o każdej porze roku.

Gokartami może jeździć w zasadzie każdy, a myślą o najmłodszych na torze rusza szkółka kartingowa. Maciej Marcinkiewicz, który jest właścicielem toru, swoją przygodę z motorsportem zaczął ponad 25 lat temu właśnie od gokartów. – Dziś jestem m.in. zdobywcą pucharu Europy i wielokrotnym Mistrzem Polski w wyścigach samochodowych. Dobrze wiem jak ważne są początki, wielu zawodników sportu samochodowego traktuje gokarty jako dodatkową formę treningu. – opisuje Marcinkiewicz.

Podczas zajęć uczestnicy będą szlifować technikę jazdy, trenować taktykę walki na torze i zostaną zaznajomieni z wieloma innymi aspektami motorsportu. Dorośli także mogą skorzystać z oferty zajęć indywidualnych, aby doskonale opanować technikę jazdy i uzyskiwać jeszcze lepsze wyniki na torze. Zapisy do szkółki trwają do końca maja, więc nie ma co czekać. Każdy może się ścigać.

Torze kartingowym Kormoran to nie tylko szkółka ale też miejsce gdzie doświadczeni kierowcy z prawem jazdy, czy też osoby niedoświadczone i bez prawa jazdy znajdą coś dla siebie. Ci, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z motoryzacją właśnie tam będą mieli możliwość obycia się z pojazdem i prędkością w bezpiecznych warunkach. Każdemu kierowcy przyda się taki trening - ćwiczy czas reakcji i podjęcie odpowiedniego działania. Także ci bardziej doświadczeni nie będą zawiedzeni - gwarantujemy prawdziwe wyścigowe emocje organizując zawody ze świetnymi nagrodami jak np. jazda za kierownicą profesjonalnego samochodu rajdowego – zaznacza Marcinkiewicz. Do tej pory nie zdarzyło się, aby ktokolwiek wśród jeżdżących po dziesięciominutowym przejeździe nie był zadowolony. Adrenalina, która towarzyszy podczas dynamicznej jazdy, nie daje zejść uśmiechowi z twarzy jeszcze długo po skończonym biegu – opisuje Marcinkiewicz.

— Często przychodzą do nas zorganizowane grupy przyjaciół lub pojedyncze osoby, które chcą poczuć wyścigowe emocje. Najlepiej wcześniej zarezerwować przejazd przez stronę internetową www.torkormoran.pl lub po prostu przyjść w godzinach otwarcia— opowiada Marcinkiewicz. Na torze organizowane są także eventy firmowe, szkolenia, konferencje, urodziny, wieczory kawalerskie czy też nawet panieńskie. Imprezy odbywają się w salach eventowych, które znajdują się są na pierwszym piętrze, a z ich okien widoczny jest cały tor i odbywająca się na nim rywalizacja.

A jeśli już ktoś się najeździ może też u nas postrzelać. Kormoran to również Arena do rozgrywek gier paintballowych, która stanowi uzupełnienie oferty. Pole przygotowane jest w unikalnym przemysłowym klimacie z efektami pirotechnicznymi i oświetleniem nocnym, które gwarantują wyjątkowy charakter walk — zaznacza Marcinkiewicz.