Gdzie jechać na wycieczkę szkolną? Top 5 kierunków najciekawszych dla uczniów

2018-04-26 13:08:13(ost. akt: 2018-04-26 13:30:56)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: pixabay.com

Wycieczka szkolna to niezwykłe przeżycie dla uczniów. Gdzie pojechać na wycieczkę szkolną, aby wyjazd był udany, a przy tym obfitował w mnóstwo turystycznych i językowych atrakcji? Wybraliśmy dla Was najciekawsze kierunki i miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić. Najlepiej całą klasą!
Wspomnienia z udanej wycieczki zostają na długo, dlatego dobrze jest wybrać miejsce, w którym cała klasa spędzi ciekawie czas. Taki wyjazd klasowy najlepiej zorganizować, gdy aura jest sprzyjająca – czyli pod koniec roku szkolnego lub na jego początku – we wrześniu, październiku.

Ale często zapominamy, jakie plusy mają wyjazdy organizowane w miesiącach zimowych. Po pierwsze wycieczki są wtedy tańsze, bo inne stawki obowiązują np. w hotelach. A zimowa aura nie jest dokuczliwa, gdy wybieramy wycieczkę na południe Europy, gdzie jest zdecydowanie cieplej. Dodatkowo w sezonie zimowym można zwiedzić zdecydowanie więcej atrakcji we wnętrzach.

Dokąd więc wybrać się na najlepszą wycieczkę szkolną? Zobacz TOP kierunki w Europie i Polsce!

Gdzie na wycieczkę szkolną? Koniecznie Londyn

Londyn bezsprzecznie powinien się znaleźć na mapie planowanych wycieczek szkolnych.  W trakcie kilkudniowej wycieczki szkolnej uczniowie mogą zobaczyć na przykład Tower of London, Tower Bridge, St. Paul’s, Muzeum Figur Woskowych, słynną Oxford Sreet, Big Bena, Pałac Buckingham,  a także odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki oraz odbyć rejs statkiem po Tamizie. Przyznajcie sami, że plan zwiedzania Londynu może być bardzo bogaty, a miejsca niezwykle ciekawe. Ale to nie wszystko. Wyjątkowi organizatorzy wycieczek szkolnych potrafią połączyć klasowy wyjazd z warsztatem językowym – zobacz TUTAJ

W trakcie wyjazdu uczniowie zostają zakwaterowani u angielskich rodzin, gdzie w sposób naturalny doskonalą znajomość język angielskiego i uczą się nowych pojęć.

- Młodzież najczęściej chce wracać do Londynu. Wynika to z faktu, że kilka dni spędzonych w stolicy Anglii to zdecydowanie za mało, aby w pełni je poznać. Dlatego oprócz naszego standardowego programu przygotowujemy się także na alternatywne zwiedzanie innych miejsc – mówi nam Maciej Partyka, przedstawiciel firmy Atas, organizującej wycieczki. -  Dzięki temu jadąc drugi albo trzeci raz nie zwiedza się tych samych muzeów, co wcześniej, tylko nowe nieznane wcześniej atrakcje. A dodatkowo prócz Londynu możemy odwiedzić na takiej wycieczce także Cambridge,Canterbury czy zamek w Leeds. Organizujemy także warsztaty językowe w Londynie wzbogacone o lekcje muzealne oraz zajęcia w klasach w szkole językowej – dodaje.

- Wypracowaliśmy autorską metodę, którą nazwaliśmy Niestandardowa Nauka Języka  Angielskiego (NNJA) opartą przede wszystkim na wykorzystaniu metody projektów. Na wyjazdach językowych ATAS nie ma wyraźnego podziału na zwiedzanie i naukę, ponieważ dzięki atrakcyjnej formie zostało to płynnie połączone. W trakcie zwiedzania obiektów uczestnicy wycieczki nie są biernymi uczestnikami - wręcz przeciwnie! Uczniowie uczą się i bawią poprzez wykonywane zadania - szukanie informacji, przeprowadzanie wywiadów, pytanie o drogę, wypełnianie ćwiczeń po angielsku bezpośrednio związanych z miejscami, które odwiedzają – informuje Maciej Partyka.

Jeśli nie Paryż to niby gdzie? Udane wycieczki szkolne do stolicy Francji

Jeśli wycieczka szkolna z całą klasą będzie do Paryża, to koniecznie trzeba zahaczyć o Disneyland!  Uczestnicy wycieczki zobaczą m.in. malownicze Montmartre - kolebkę artystów, niezwykłe muzeum z dziełami sztuki znanymi na całym świecie, urocze paryskie uliczki. Koniecznie pamiętajcie, aby odwiedzić Wieżę Eiffla. Będąc w stolicy Francji dużym błędem byłoby nie zobaczyć atrakcji Parku Rozrywki Eurodisneyland. Zwiedzanie połączone z zabawą pozostanie w pamięci na długo, a klasa doskonale się zintegruje.


Wycieczki szkolne Polska – zacznij od Krakowa

Wycieczkę do Krakowa można połączyć ze zwiedzaniem Kopalni Soli w Wieliczce. Proponujemy właśnie od niej zacząć klasową wyprawę. Zwiedzanie kopalni z przewodnikiem, a także sens z podziemnym kinie – to dobre atrakcje na rozpoczęcie wycieczki. W samym Krakowie nie można przegapić Bramy Floriańskiej, Rynku z Sukiennicami, Kościoła Mariackiego, czy dzwonu Zygmunta. Wawel z królewskimi komnatami i Smocza Jama to już oczywistość. A pamiątkowe selfie na Instagrama lub Facebooka ze Smoczej jamy na pewno zrobi furorę!


Szkolna wycieczka tropem Kopernika – Toruń

Toruń od zawsze owiany jest legendą, i to nie jedną! Wiele z nich można usłyszeć podczas wycieczki klasowej od lokalnego przewodnika. Koniecznie spróbujcie toruńskich pierników i poczujcie klimat tego średniowiecznego miasta z niezwykłą architekturą. Po południu proponujemy udział w ciekawych warsztatach piernikarskich – szczegóły TUTAJ

Stolica – top miejsce na wycieczkę. Witaj Warszawo!

Klasowe zdjęcie pod Kolumną Zygmunta z dumą będzie wisiało w szkolnej gablocie. A wycieczka klasowa połączona ze zwiedzaniem Zamku Królewskiego, Łazienek Królewskich i  Pałacu Kultury pozwoli młodzieży poznać ważne miejsca na historycznej mapie Polski. Na zakończenie wycieczki szkolnej koniecznie zaplanujcie czas na pobyt w Centrum Nauki Kopernik – będzie to niezapomniane doświadczenie!


 - Do naszej oferty wyjazdów językowych wciąż staramy się wprowadzać nowe propozycje. W roku szkolnym 2018/2019 można będzie pojechać uczyć się angielskiego do słonecznej Hiszpanii. W programie tygodniowego wyjazdu będą zajęcia językowe w klasach, a także zwiedzanie Malagi i Kordoby. Inna nowość to możliwość wyjazdu do Irlandii, gdzie oprócz Dublina zobaczymy także piękne ogrody Powerscourt Gardens w Wicklow oraz największy wodospad w Irlandii - mierzący ponad 120 metrów Powerscourt Waterfall. Miłośników kultury celtyckiej ucieszy także wizyta w Galway oraz podziwianie Klifów Moheru – informuje nas Maciej Partyka z firmy Atas.