Nieudana ucieczka przed policją. Kierowca miał promil we krwi

2018-04-25 15:45:24(ost. akt: 2018-04-25 20:00:26)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Nie uniknie kary 27–letni mieszkaniec gminy Piecki, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna nie był trzeźwy.
We wtorek (24.04) około godziny 19. policjanci pełniący służbę w miejscowości Brejdyny na terenie gminy Piecki próbowali zatrzymać do kontroli drogowej osobową toyotę. Mimo wyraźnych znaków dawanych przez policjantów kierowca auta nie zatrzymał się - wręcz przeciwnie - dodał gazu i gwałtownie odjechał.

Policjanci ruszyli w pościg za samochodem. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie reagował. Podczas ucieczki skręcił na teren jednej z posesji, gdzie próbował jeszcze ukryć pojazd w stodole. To była jednak nie udana próba, ponieważ chwilę później 27- latek został zatrzymany.

Wyjaśniła się także przyczyna ucieczki. Wynik badania na zawartość alkoholu wskazał w organizmie mężczyzny blisko promil alkoholu. Tłumacząc się młody kierowca przyznał, że myślał, iż uciekając uniknie odpowiedzialności. W rezultacie stracił prawo jazdy. Odpowie też przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. REK #2491655 | 80.53.*.* 26 kwi 2018 08:48

    Ucieczka musi mieć szansę powodzenia inaczej nie ma ona sensu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz