Kanarkowy odcień słonecznego OSIEDLA

2018-05-07 00:01:00 (ost. akt: 2018-04-24 14:12:43)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

To miejsce — z wielu powodów — jest wyjątkowe na tle innych dzielnic Olsztyna. Atuty, KTÓRYMI dysponuje, są bezdyskusyjne. Trzy jeziora, własne plaże, mnóstwo zieleni... — Tak naprawdę nie muszę stąd wyjeżdżać do centrum, bo wszystko mam w zasięgu ręki — mówi pani Monika, mieszkanka Gutkowa.
Pani Monika pracuje w zupełnie innej części Olsztyna. Ale nie jest to dla niej żaden argument na rzecz zmiany adresu. Bo Gutkowo jest tym, o czym marzyła. Czyli?

— Jest tu cicho, spokojnie i wszędzie blisko — precyzuje. — W zasadzie wszystko tu mamy: trzy supermarkety, stację benzynową, stację diagnostyczną, jeziora, własne plaże, świetne miejsca do rekreacji, ścieżki rowerowe. A teraz jeszcze drogi nam budują.

Pani Monika wskazuje jeszcze jeden bezdyskusyjny atut. Ona sama ma niewielkie mieszkanie, ale z rodziną spoza Olsztyna lubi się spotykać. Osiedle pomogło jej uporać się z tym problemem, urządzając pola kempingowe.
— To załatwiło sprawę, bo kiedy przyjeżdżają moi bliscy, zawsze ich tam lokuję — opowiada. — Dzięki temu jesteśmy razem, a oni mają dodatkowo fajny wypoczynek na łonie przyrody.

Pogodnie, czyli osiedle Słoneczne
Taka recenzja miejsca, w którym się żyje na co dzień, to nie byle co. Pani Monika zapomniała o jeszcze kilku infrastrukturalnych atutach Gutkowa. Jakich?

— Przedszkolach, szkołach, dwóch kościołach, w tym najstarszym w Olsztynie, gabinetach masażu i SPA — podpowiadają Kamil Kobusiński i Mariusz Pugowski, przedstawiciele olsztyńskiego dewelopera.

Taką lokalizację trudno przeoczyć, choć wiele osób na początku jej nie docenia. Kamil Kobusiński i Mariusz Pugowski zachęcają do tego, żeby — zanim podejmiemy decyzję — samemu się przekonać, z czym to się je, czyli pojechać, powąchać, posmakować, i dopiero decydować. Wiedzą, co mówią, bo takie mają doświadczenie.

— Dlatego my zapraszamy klientów do zapoznania się z lokalizacją, bo niektórzy mówią, że nie, a po przyjeździe i po zobaczeniu otoczenia i samej nieruchomości zmieniają zdanie. Warto poświęcić pół godziny czy godzinę, żeby potem podjąć właściwą decyzję — zachęcają.

Zwłaszcza, że pojawiła się atrakcyjna oferta. — Firma M Dom buduje apartamenty, które z wielu powodów są alternatywą dla mieszkań w blokach — zapewniają jej przedstawiciele Kamil Kobusiński i Mariusz Pugowski.
Budynki powstają przy ul. Kanarkowej, a całość nazywa się bardzo pogodnie, czyli Osiedle Słoneczne.

Co kryje się pod tą nazwą?
Osiedle Słoneczne to 30 atrakcyjnych apartamentów (od 64 do 84 mkw.). Każdy z apartamentów będzie wyposażony w miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum miasta (7-9 minut), a jednocześnie gwarantując ciszę i spokój.

W okolicy są 3 jeziora. Pięć minut spacerem od miejsca zamieszkania znajdują się jeziora Ukiel oraz Tyrsko (Żbik), a w  12 minut dojdziemy do jeziora Redykajny.

— Apartamenty powstają w zabudowie szeregowej dwulokalowej — precyzuje Kamil Kobusiński

Co to znaczy?
— Nie jest to typowa zabudowa szeregowa, a dwa odrębne mieszkania w jednym szeregu. Każdy z apartamentów na parterze posiada dostęp do własnego ogródka o zróżnicowanej powierzchni. Lokale zlokalizowane na piętrze wyposażone są w przestronne i funkcjonalne tarasy.

— Ogród ma od 150 do 200 mkw., a przestronny i funkcjonalny taras 11 mkw. — dodaje Mariusz Pugowski. — Całość będzie ogrodzona. Będzie też brama wjazdowa. Powstanie również plac zabaw dla małych mieszkańców osiedla Słonecznego.

A cena?
— Od 4500 zł za metr kwadratowy. W cenie mieszkania jest również komórka lokatorska oraz miejsce postojowe przed budynkiem — odpowiadają Panowie. W Olsztynie jest to cena konkurencyjna.Jeśli ktoś zdecyduje się na kupno apartamentu, to...
— Musi skontaktować się z  nami, mailowo lub telefonicznie — mówi Mariusz Pugowski. — Jedziemy z klientem na miejsce, żeby pokazać mu lokalizację. Przyszłego mieszkania jeszcze nie zobaczy, bo trwa budowa, ale możemy pokazać sprzedany już apartament, jeśli jest jeszcze niezasiedlony.

Jeśli klient zdecyduje się na kupno, to...
— Mieszkania sprzedajemy zgodnie z ustawą deweloperską — precyzuje Mariusz Pugowski. — Jeżeli zajdzie taka potrzeba, pomagamy klientom w  otrzymaniu kredytu. Od lat jesteśmy obecni na rynku nieruchomości, więc możemy polecić najlepszych doradców kredytowych w Olsztynie. W okresie, kiedy bank procesuje wniosek kredytowy, podpisujemy umowę rezerwacyjną. Po przyznaniu kredytu — umowę deweloperską.

To świetna alternatywa
Pierwszy etap inwestycji jest już zakończony. Powstało 14 apartamentów. Do użytku zostały oddane z końcem marca. Teraz nowi właściciele prowadzą w nich prace wykończeniowe. Z sygnałów, jakie docierają do deweloperów, wynika, że przyszli lokatorzy są zdecydowanie zadowoleni
z dokonanego zakupu.

— Pierwszy etap został sprzedany w przeciągu 6-7 miesięcy — mówi Kamil Kobusiński. — Wszystkie mieszkania na parterze zostały sprzedane
w ciągu dwóch miesięcy.

— Właściwie co tydzień podpisywaliśmy umowę — dodaje Mariusz Pugowski. — Nie jesteśmy zaskoczeni, w końcu apartament z ogrodem, komórką lakotorską oraz miejscem postojowym jest w cenie trzypokojowego mieszkania na Jarotach.

Teraz trwa drugi etap inwestycji. Powstaje 16 apartamentów o powierzchni od 63 do 85 mkw. A 85-metrowe mieszkanie z ogrodem jest alternatywą dla domów jednorodzinnych. 45 metrowy salon w 3-pokojowym apartamencie pozwala wydzielić czwarty pokój. Mamy więc namiastkę domu z możliwością wyjścia do ogrodu.

Planowany termin zakończenia budowy to koniec roku. Lokale zostaną oddane do użytku w stanie deweloperskim w pierwszym kwartale 2019 r. Właśnie rozpoczynamy sprzedaż drugiego etapu.

Jeśli wśród przyszłych nabywców znajdzie się osoba niepełnosprawna, nie będzie żadnego problemu ze zrobieniem podjazdu. Klienci mają również możliwość aranżacji wnętrz. Oczywiście jest to uzależnione od zaawansowania prac na budowie. Na osiedlu położony jest światłowód, więc nie ma problemu z dostępem do internetu.

Mariusz Pugowski — Na rynku nieruchomości pracujemy od 8 lat. Nasza praca wymaga wiedzy, o tym co i gdzie się buduje oraz jakie są ceny mieszkań. Nie mamy zatem wątpliwości że to świetna alternatywa. W cenie 3-pokojowego lokalu mieszkalnego o powierzchni 65 mkw. oferujemy 80-metrowe mieszkanie z ponad 150-metrowym ogrodem wraz z miejscem parkingowym i komórką lokatorską.

I dodaje: — Mamy też klientów, którzy sami mieszkają w domach jednorodzinnych. Utrzymanie ich jest kosztowne. Poza tym nie wykorzystuje się walorów tej powierzchni. Takim ludziom niełatwo przenieść się do 50-metrowego mieszkania w bloku. Nasza propozycja to dla nich świetna alternatywa.

Po więcej informacji zapraszamy na: www.sloneczneosiedle.com.pl

Facebook: @osiedlesloneczneolsztyn

lub
Kamil Kobusiński
tel. 530 890 690
kamil@sloneczneosiedle.com.pl

Mariusz Pugowski
tel. 504 272 787
mariusz@sloneczneosiedle.com.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD